Rybnicka „wojenka”, na której tracą i kibice, i piłkarze

To, że fani ROW-u zbojkotowali mecz z Olimpią było widać i słychać. Na miejscach, gdzie zwykle zasiada „młyn” było tylu kibiców, że policzyliśmy ich na palach obu rąk. Wystarczyło. W trakcie spotkania panowała cisza jak makiem zasiał, nie licząc pojedynczych okrzyków i gwizdów. Po końcowym gwizdku piłkarze nie podbiegli do „płota”, ciesząc się we własnym gronie.

Pilka nozna. II liga. ROW Rybnik - Gryf Wejherowo. 14.10.2016
 /  fot. Michał Chwieduk  /  źródło: newspix.pl

Skąd zatem wzięła się „magiczna” liczba 584 widzów, przekazana po meczu przez organizatorów? Poddaję się bez walki - nie wiem. Wiem natomiast, że jest ona trzykrotnie wyższa od rzeczywistej. Nie ma możliwości, by wszyscy dziennikarze obecni na meczu ulegli zbiorowej halucynacji. Najlepiej zorientowani koledzy z Rybnika przyznali, że na trybunach „w porywach” zasiadło 200 osób. Nawet jeżeli ROW na rundę wiosenną sprzedał 400 karnetów (pieniędzy z ich sprzedaży nikt klubowi oczywiście nie odbierze), to ci ludzie nie pofatygowali się na stadion. Nie można zatem traktować ich jako świadków piątkowego spektaklu na Gliwickiej.


Głos w sprawie „wojny” z kibicami (jej podłożem jest piątkowy termin domowych meczów ligowych rybniczan) zabrał na konferencji prasowej trener ROW-u, Piotr Piekarczyk. - Sam grałem kiedyś w piłkę i wiem, że piłkarze grają nie tylko dla siebie, ale również dla kibiców - stwierdził doświadczony szkoleniowiec. - Myślę, że każda ze stron konfliktu ma trochę racji i trzeba znaleźć consensus. W szatni nie roztrząsaliśmy tego tematu, ale on powraca jak bumerang. Teraz - nie tylko w Polsce, ale i w Europie - gra się na okrągło. Kolejka ligowa toczy się od piątku do poniedziałku i nie sposób zadowolić wszystkich.

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~prawdziwy kibicUżytkownik anonimowy
~prawdziwy kibic :
No photo~prawdziwy kibicUżytkownik anonimowy
Prawdziwy kibic chodzi na mecz nawet w srodku nocy,w zimnie i w deszczu,a kto nie byl na meczu niech zaluje, bo ROW wreszcie dobrze gra.Zamiast bojkotu zacznijcie pomagac tym chlopakom bo na boisku zostawiaja duzo zdrowia
13 mar 17 18:53 | ocena:50%
Liczba głosów:6
50%
50%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii