Dietmar Brehmer nie jest już trenerem ROW-u

Zarząd rybnickiego zespołu postanowił po przegranym meczu z Wartą Poznań rozwiązać kontrakt z 41-letnim szkoleniowcem. Jego następcą zostanie najprawdopodobniej Piotr Piekarczyk, który zaraz po zakończeniu meczu został zaproszony do gabinetu prezesa klubu, Henryka Frystackiego. Namaszczenie popularnego "Orzecha" wydaje się formalnością.

DIETMAR BREHMER
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: 400mm

Brehmer prowadził ROW Rybnik od 22 czerwca 2015 roku. W ubiegłym sezonie jego drużyna długo walczyła o utrzymanie w II lidze. Ostatecznie rybniczanie skończyli rozgrywki na 13. miejscu. Takie samo miejsce zajmują po 11. kolejkach obecnego sezonu (nie rozegrano jeszcze wszystkich spotkań w tej serii gier). Dziś przegrali z beniaminkiem Wartą Poznań 1:2.

 

"Zarząd po dzisiejszym meczu postanowił za porozumieniem stron, rozwiązać kontrakt z trenerem Dietmarem Brehmerem. Zarząd oraz cała społeczność klubu dziękuje za współpracę oraz wysiłek włożony w jak najlepsze przygotowanie drużyny do rozgrywek" - czytamy na oficjalnej stronie klubu.

 

W relacji meczowej napisałem ni mniej, ni więcej tylko tyle: „Gra obronna drużyny z Rybnika woła o pomstę do nieba, a mówiąc brutalnie i bez znieczulenia - to pornografia w czystej postaci”. Trener ROW-u (jeszcze) Dietmar Brehmer miał podobną opinię na temat postawy swoich podopiecznych, bo na konferencji prasowej przyznał, że „jestem zdruzgotany postawą mojego zespołu w defensywie”.

 

Działacze drugoligowca z Rybnika doszli do wniosku, że czara goryczy się przelała i niezbędna jest akcja ratunkowa. Ich działania są bardzo radykalne. Następcą Brehmera zostanie najprawdopodobniej Piotr Piekarczyk, który zaraz po zakończeniu meczu, stojąc przy samochodzie, został zaproszony do gabinetu prezesa klubu, Henryka Frystackiego. W sobotę powinien pokazać się komunikat na temat następcy Dietmara Brehmera, ale „namaszczenie” Piekarczyka wydaje się formalnością.

 

Dietmar Brehmer w przeszłości grał m.in. w Polonii Bytom. Jako trener był asystentem Jurija Szatałowa w Cracovii i Zawiszy Bydgoszcz. W 2013 roku został trenerem Rozwoju Katowice. Półtora roku później został z tego klubu zwolniony.

 

 

Komentarze (5)

Napisz komentarz
No photo
No photo~Mały JohnUżytkownik anonimowy
~Mały John :
No photo~Mały JohnUżytkownik anonimowy
W końcu pozbyli się tego Nikodema Dyzmy, który doprowadziłby ROW do 3 ligi.
1 paź 16 07:50 | ocena:83%
Liczba głosów:6
83%
17%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Kaczor DonaldUżytkownik anonimowy
~Kaczor Donald :
No photo~Kaczor DonaldUżytkownik anonimowy
A kiedy pan Piotr Piekarczyk prowadził ostatnio jakąś drużynę?
1 paź 16 12:21 | ocena:100%
Liczba głosów:3
0%
100%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Myszka MikiUżytkownik anonimowy
~Myszka Miki :
No photo~Myszka MikiUżytkownik anonimowy
Nareszcie!!!
1 paź 16 01:48 | ocena:100%
Liczba głosów:3
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii