Udany fedrunek Gwarka, upadek drugoligowców, radość Piszczka

Jaki będzie piłkarski rok 2017? „Powróżyliśmy z fusów”. Oto nasze prognozy na temat niższych lig na Śląsku. Ile się sprawdzi?

SLAVIA RUDA SLASKA - GWAREK TARNOWSKIE GORY
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: newspix.pl

Jestem spokojny o...

*... GKS 1962 Jastrzębie. Zespół Jarosława Skrobacza, który dochodząc do ćwierćfinału był jedną z rewelacji tegorocznej edycji Pucharu Polski, pójdzie za ciosem i fotelu lidera III grupy III ligi nikomu już nie odda. Po siedmiu latach do Jastrzębia znów zawita szczebel centralny.


*... Gwarka Tarnowskie Góry. Tym razem szturm tego poukładanego i mającego aspiracje klubu na bramy III ligi zakończy się sukcesem. Wygra swoją grupę IV ligi, a także baraż z triumfatorem grupy II, która w ostatnich latach była wyłącznym (LKS Bełk, Unia Turza) dostarczycielem beniaminków na wyższy szczebel.

 

Obawiam się o...

*... śląską trójkę w II lidze. ROW 1964 Rybnik, Rozwój Katowice i Polonia Bytom zimę spędzają solidarnie w strefie spadkowej. I choć straty punktowe nie są duże, a rywale też wielką jakością nie grzeszą, to dwie z tych drużyn w czerwcu pożegnają się ze szczeblem centralnym, a o rychły powrót będzie bardzo trudno.


*... Dawida Czaplińskiego. Kiedyś swoją grą na III-ligowym szczeblu wręcz czarował. Nieraz przecierało się oczy ze zdumienia, co taki zawodnik robi na tak niskim poziomie. Rosły napastnik wciąż jednak występuje w Ruchu Zdzieszowice, a czas ucieka. Ma już 24 lata i szkoda byłoby, gdyby jego talent nie przebił się poza granice Opolszczyzny.

 

ZOBACZ NASZĄ PROGNOZĘ NA ROK 2017 DLA PIERWSZOLIGOWCÓW

 

W 2017 roku będzie się mówić o...

*... Rakowie Częstochowa i Odrze Opole. Oba te kluby bez trudu, wykorzystując pokaźną zaliczkę z jesieni, doszlusują do I ligi. Na zaplecze ekstraklasy wniosą jakość, nie będą beniaminkami do bicia, a wręcz przeciwnie. Za rok o tej samej porze jedna z drużyn będzie się nawet liczyć w wyścigu o ekstraklasę. Ku radości kibiców i... zakłopotaniu władz miasta (ta infrastruktura!).


*... LKS-ie Goczałkowice. To klub, którego wychowankiem jest Łukasz Piszczek. Obrońca reprezentacji Polski i Borussii Dortmund prosi nawet o internetowe transmisje z części meczów. Trzymanie kciuków i wspieranie zespołu w walce o awans przyniesie efekty. LKS zaliczy drugą promocję na przestrzeni trzech sezonów, wygrywając I grupę katowickiej klasy okręgowej i meldując się w IV lidze.

Z tej samej kategorii