Lider II ligi sprawdza francuskiego napastnika

W poniedziałek na treningu GKS-u 1962 Jastrzębie pojawił się nowy napastnik, 22-letni Hugo Chambon. - Jak trafił do naszego klubu? Zapewniam, że nie znaleźliśmy go na filmie w kanale YouTube - śmieje się trener jastrzębian, Jarosław Skrobacz. - Polecił nam go menedżer z Niemiec. W sobotę zagra w sparingu z Rakowem Częstochowa.

Jarosław Skrobacz
 /  fot. Michał Chwieduk  /  źródło: 400mm

Kamil Adamek nie wznowił treningów z GKS-em Jastrzębie i jest pewne jak amen w pacierzu, że w rundzie wiosennej nie założy koszulki lidera II ligi. Na razie żaden klub nie pochwalił się, że „Adams” z nim trenuje, można zatem domniemywać, że 29-letni napastnik jest w tej chwili bezrobotny.


Niewykluczone, że następcą Adamka w zespole z Jastrzębia Zdroju będzie 22-letni Francuz, Hugo Chambon. - Jak trafił do naszego klubu? Zapewniam, że nie znaleźliśmy go na filmie w kanale YouTube - śmieje się trener jastrzębian, Jarosław Skrobacz. - Polecił nam go menedżer z Niemiec. Pojawił się na poniedziałkowym treningu i zostanie do końca bieżącego tygodnia, w sobotę sprawdzimy go w sparingu z Rakowem Częstochowa. Nie chcę przesądzać sprawy, ale jego CV jest zupełnie przyzwoite, chociaż mamy drobne problemy komunikacyjne, bo w zasadzie mówi tylko po francusku, z angielskim u niego średnio, ale jakoś dajemy radę. Grał w szkółce piłkarskiej Olympique Lyon, zaś przez ostatnie półtora roku grał w Kanadzie w lidze uniwersyteckiej. W zespole z Montrealu w 35 meczach zdobył 29 goli i miał sześć asyst. Nawet biorąc poprawkę na poziom rozgrywkowy, to wynik godny uwagi. Chambon ma dziewczynę o polskich korzeniach, przyjechał z jej rodziną do Krakowa. Przymierzał się do niego nawet trener Cracovii Michał Probierz, ale francuski napastnik nie zagrał w sparingu „Pasów” z Puszczą Niepołomice.


Na razie z zespołem z Jastrzębia trenuje Maciej Gaszka, ale ma niewielkie szanse, by wiosną wybiec na boisko w II lidze. Dlatego w przyszłym tygodniu pojedzie na zgrupowanie do Wisły z III-ligowym Pniówkiem Pawłowice.

 

Z tej samej kategorii