103 mecze w I lidze, a teraz bez klubu. „W takiej sytuacji nigdy nie byłem”

Mówi się, że lewy obrońca to w Polsce towar deficytowy, ale przypadek Bartosza Sobotki jest jakby zaprzeczeniem tej tezy

2. Liga: Rozwoj Katowice - Polonia Warszawa
 fot. Krzysztof Porębski  /  źródło: Pressfocus

26-latek - mimo ponad 130 meczów rozegranych na szczeblu centralnym - jest jeden z przedstawicieli licznego grona zawodników, którzy tego lata opuścili Rozwój Katowice i nie znaleźli jeszcze nowego klubu.
- Powiem szczerze, że jest ciężko. W każdej sytuacji trzeba się odnaleźć, ale w takiej jeszcze nigdy nie byłem. Bardzo chciałbym móc normalnie walczyć o lepsze jutro. Nie ukrywam, że cały czas trenuję. Biegam, ćwiczę na siłowni, jestem „pod parą” i czekam na sygnały z klubów. CV chyba mam odpowiednie… - mówi 26-letni lewoskrzydłowy, który na poziomie I ligi rozegrał 103 mecze.

W poprzednim sezonie w II lidze zaliczył 28 występów, ale nie dał drużynie tyle, ile sam mógł oczekiwać.
- Przychodząc do Rozwoju latem ubiegłego roku z Nowego Sącza, zmagałem się z urazem. Potrzebowałem kilkunastu dni, by dojść do formy. Ten okres był ciężki, ale później już grałem. Przed rundą rewanżową byłem przymierzany cały czas do pierwszego składu. W ostatnich dniach koncepcja jednak się zmieniła i na mojej pozycji grał młodzieżowiec Grzegorz Marszalik – opowiada Sobotka, który z końcem czerwca - po wygaśnięciu kontraktu - rozstał się z klubem z ul. Zgody. W Rozwoju łącznie występował przez 1,5 sezonu (wcześniej - wiosną 2011). Poza tym, wychowanek GKS-u Katowice trzy sezony spędził w pierwszym zespole przy Bukowej, rok grał w Okocimskim Brzesko, a trzy rundy - Sandecji Nowy Sącz.

Latem odeszli z Rozwoju
Mają nowy klub: Bartosz Gocyk (Polonia Łaziska Górne), Damian Mielnik (Szombierki Bytom), Sebastian Murawski (Wisła Puławy), Dawid Przezak (Ner Poddębice).
Szukają klubu: Grzegorz Fonfara, Dawid Kaszok, Łukasz Kopczyk, Damian Kowalczyk, Filip Kozłowski, Wojciech Król, Grzegorz Marszalik, Bartosz Rutkowski, Bartosz Sobotka, Tomasz Szatan, Sebastian Szczepański, Michał Trąbka.

 

Z tej samej kategorii