W Myślenicach Zagłębie przegrało z Wisłą Kraków

Wisla - Zaglebie

W rozegranym w Myślenicach meczu kontrolnym Zagłębie Sosnowiec przegrało z ekstraklasową Wisłą Kraków 1:3. Honorowe trafienie dla trzeciej drużyny I ligi zanotował Martin Pribula.

Sosnowiczanie po wyczerpującym obozie w Rybniku-Kamieniu wybrali się na test-mecz w Myślenicach z Wisłą Kraków. Krakowianie wybiegli na dobrze przygotowaną murawę w optymalnym zestawieniu, który prawdopodobnie zagra już za tydzień w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy.

Zagłębiacy w pierwszych minutach czekali na przeciwnika, który już w 6. minucie zamienił składną akcję na gola. Początkowo wydawało się, że udało się wyjść spod opresji. Do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego dopadł Ivan Gonzalez i stoper trafił w poprzeczkę! Po chwili piłka ponownie wróciła pod pole karne Zagłębia, futbolówkę nad głowami stoperów ze środka pola zagrał Tomasz Cywka, a Mateusz Zachara nie dał szans Jakubowi Szumskiemu. W 19. minucie Konrad Michalak spisał się na medal na boku i wyłożył jak na tacy do Martina Pribuli, a Słowak przyzwyczaił kibiców, że takich okazji nie marnuje! Zagłębiacy ciągle grali swoje i czekali na swoją szansę na połowie Łukasza Załuski. Przed przerwą gospodarze ponownie cieszyli się z prowadzenia. Czujny okazał się Paweł Brożek i niemal do pustej bramki skierował piłkę, a Szumski musiał obejść się smakiem, ponieważ zabrakło mu kilku centymetrów do odbicia próby znanego napastnika.
W drugiej części Wisła starała się panować nad przebiegiem gry, jednak sosnowiczanie nie pozwolili sobie na całkowitą dominację miejscowych. Na przymiarkę stopera z Krakowa, kiedy piłka po dośrodkowaniu przeleciała minimalnie obok słupka, odpowiedział Tomasz Nowak strzałem z dystansu, ale równie dobrze zachował się Michał Miśkiewicz. W 60. minucie ławka rezerwowych sosnowiczan zaczęła świętować gola, lecz kiedy skierowała swój wzrok na sędziego liniowego, miny zrobiły się kwaśne. Najbardziej zniesmaczony był Tin Matić, ponieważ to po jego próbie sędzia nie zaliczył trafienia.

Nowa postać w Wiśle - Pol Llonch pozytywnie dał o sobie znać w środku pola. Kilka razy pokazał swoją nienaganną technikę i chciał otwierać drogę do bramki swoim partnerom. W 65. minucie Rafał Boguski wrzucił dokładnie na głowę Mateusza Zachary i Jakub Szumski ponownie musiał wyciągać piłkę z siatki. Sebastian Milewski pokazał swoją jakość i dwa razy spróbował zamienić wynik i strzelić sprzed pola! Bramkarz dobrze radził sobie z próbkami młodego pomocnika. Jeszcze w 82. minucie Arkadiusz Najemski znakomicie wkomponował się w powietrzu po zagraniu z rzutu rożnego i uderzył przy słupku, gdzie poradził sobie bramkarz krakowskiej drużyny! Sparing zakończył się wygraną Wisły, jednak Zagłębiacy pozostawili po sobie dobre wrażenie.

W drużynie Zagłębia wystąpił Jaroslav Machovec (ostatnio Spartak Myjava, w przeszłości Odra Wodzisław Śląski).

Wisła Kraków - Zagłębie Sosnowiec 3:1 (2:1)

Bramki: Zachara 2 (6, 65), Paweł Brożek (38) - Pribula (18).

WISŁA: Załuska (46. Miśkiewicz) - Cywka, Głowacki (61. Uryga), Gonzalez, Bartkowski - Boguski (75. Słomka), K. Mączyński (79. Laskoś), Popovič (61. Llonch), Zachara - Ondraszek, Paweł Brożek (67. Bartosz). Trener Kiki RAMIREZ.

Zagłębie: Szumski - Sierczyński (75. Budek), Markowski (46. Najemski), Machovec (62. Wiktorski), Udoviczić - Michalak (58. Ryndak), Matusiak, Dudek (46. Milewski), Nowak, Pribula (46. Bartczak) - Łuczak (58. Matić). Trener Dariusz BANASIK.