Fantastyczna pogoń Zagłębia Sosnowiec

ZAGLEBIE SOSNOWIEC - GKS KATOWICE

Ekipa z Kresowej jeszcze pięć minut przed końcowym gwizdkiem przegrywała z Radomiakiem Radom 0:1. Ostatnie minuty to jednak popis sosnowiczan w starciu z II-ligowcem.

Michał Fidziukiewicz wszedł w 18. minucie w miejsce Wojciecha Łuczaka, który złamał nos. Napastnik Zagłębia powraca po kontuzji stawu biodrowego, którą odniósł w lipcu zeszłego roku. W 85. minucie 26-latek wyrównał stan meczu, wykorzystując podanie Łukasza Matusiaka. Zagłębie od 45. minuty przegrywało bowiem z Radomiakiem 0:1 po golu Damiana Szpaka.

Dwie minuty przed końcem sparingu w Częstochowie sosnowiczanie zadali decydujący cios. Robert Barczak wyłożył piłkę Martinowi Pribuli, a Słowak wpakował piłkę do pustej bramki.

Radomiak Radom - Zagłębie Sosnowiec 1:2 (1:0)

1:0 - Szpak, 45. min

1:1 - Fidziukiewicz, 85. min

1:2 - Pribula, 88. min

ZAGŁĘBIE: Wojciech Fabisiak - Konrad Budek (46, Marcin Sierczyński), Arkadiusz Najemski (78, Igor Krzykowski), Krzysztof Markowski (46, Kamil Wiktorski), Žarko Udovičić (51, Martin Pribula) - Konrad Michalak (64, Dawid Ryndak), Tomasz Nowak, Łukasz Matusiak, Sebastian Milewski (78, Wojciech Bała), Robert Bartczak - Wojciech Łuczak (18, Michał Fidziukiewicz).

RADOMIAK: Adrian Szady - Mateusz Spychała, Michał Grudniewski, Maciej Świdzikowski, Bartosz Sulkowski - Mateusz Stąporski (44, Radosław Mikołajczak; 77, Rafał Stróżka), Simón Colina (57, Kamil Kościelny), Matthieu Bemba (72, Maciej Filipowicz), Paweł Tarnowski - Leândro, Damian Szpak (57, David Kwiek).