Dwa gole Janoty nie pomogły. Podbeskidzie przegrało w Czechach

Podbeskidzie Bielsko Biala - Chojniczanka Chojnice

Nie udała się "góralom" pierwsza gra kontrolna tej zimy. Zespół Jana Kociana uległ czeskiemu drugoligowcowi.

W pierwszym sparingu tej zimy piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała ulegli we Frydku-Mistku czeskiemu drugoligowcowi, MFK Witkowice, 2:4. Mecz rozpoczął się od dwóch bramek dla rywala, ale pod koniec pierwszej połowy dwukrotnie z rzutów karnych trafił Michał Janota. W drugiej połowie gra była wyrównana, ale to przeciwnik okazał się skuteczniejszy i w krótkim odstępie czasu zdobył dwie kolejne bramki. Przypomnijmy, że dla "górali" był to pierwszy mecz fazy grupowej Tipsport Ligi, w której uczestniczą tej zimy.

Kolejny mecz kontrolny rozegrają podopieczni Jana Kociana 20 stycznia, a rywalem będzie słowacki FK Poprad.

PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA - MFK WITKOWICE 2:4 (2:2)
0:1 - Kovarzik, 12 min
0:2 - Demjan, 24 min (samobójcza)
1:2 - Janota, 43 min (karny)
2:2 - Janota, 45+1 min (karny)
2:3 - zawodnik nieznany, 75 min
2:4 - zawodnik nieznany, 77 min
PODBESKIDZIE: I połowa: Madejski - Gumny, Gibas, Piaczek, Magiera - Gutowski, Felsch - Janota, Hanzel, Sierpina - Demjan. II połowa: Madejski - Zakrzewski, Baran, Piaczek (60. Kareta), Jaroch - Gutowski, Mikołajewski - Podgórski, Hanzel (60. Szymański), Sierpina - Jonkisz. Trener Jan KOCIAN.