Zagłębie w 2016: siódemka, autokar i bohater Perdijić

ZAGLEBIE SOSNOWIEC - CHROBRY GLOGOW

Napis umieszczony na boku nowego autokaru: „Jedziemy po zwycięstwo!”, okazał się nietrafiony. Pierwszy mecz na obcym terenie zakończył się remisem, sześć kolejnych - porażką.

* Mimo że poprzedni sezon sosnowiczanie zakończyli na trzecim miejscu i tę samą lokatę okupują obecnie, w tabeli uwzględniającej cały 2016 rok zajmują dopiero siódmą pozycję. Do liderującego GKS-u Katowice tracą 8 punktów. Wyżej sklasyfikowane są również Sandecja Nowy Sącz, Wigry Suwałki, Chojniczanka, Olimpia Grudziądz i Miedź Legnica.

* 10 marca 2016 roku piłkarze Zagłębia po raz pierwszy wsiedli do nowego autokaru. Od poprzedniego różnił go m.in. wielki napis umieszczony na boku pojazdu: „Jedziemy po zwycięstwo!”. Obietnica okazała się nad wyraz chybiona. Pierwszy mecz na obcym terenie zakończył się remisem, sześć kolejnych - porażką. Dopiero ostatni wyjazd sezonu przyniósł sosnowiczanom komplet punktów - po zwycięstwie 3:1 nad Chrobrym w Głogowie.

* Matko Perdijić w ubiegłym roku zagrał w barwach Zagłębia tylko dwa spotkania. Tym drugim była potyczka z Zawiszą Bydgoszcz zamykająca sezon. Chorwat wszedł na boisko w 64. minucie po czerwonej kartce dla Wojciecha Fabisiaka. 7 minut przed końcowym gwizdkiem obronił rzut karny, ratując zwycięstwo swojego zespołu w stosunku 2:1. Gdyby tego nie zrobił, sosnowiczanie zakończyliby rozgrywki nie na podium, lecz na ósmej pozycji.