Michał Listkiewicz: Jesteśmy panną na wydaniu

Przed startem wiosny w pierwszej lidze, przewodzący Piłkarskiej Lidze Polskiej Michał Listkiewicz o roli tego środowiska w sporze między Ekstraklasą SA a PZPN-em.

Michał Listkiewicz
 fot. Jakub Kaczmarczyk  /  źródło: Pressfocus

DARIUSZ LEŚNIKOWSKI: Czy po tym wszystkim, czego świadkiem byliśmy przy okazji zjazdu PZPN, I liga może coś ugrać dyplomacją? Skorzystać na konflikcie związek - Ekstraklasa SA?
MICHAŁ LISTKIEWICZ: Ja zawsze byłem niezłym dyplomatą, nie idę w ekstremizmy. Zjazd utwierdził nas w przekonaniu, że jesteśmy dość ważnym ogniwem w tej układance. Taką panną na wydaniu, o którą zabiegają dwaj kawalerowie. Mówiąc zaś wprost - więcej do tej pory otrzymaliśmy z PZPN-u: kontrakt telewizyjny, siedzibę, zwolnienie klubów z kosztów sędziowsko-obserwatorskich. To dość konkretne wsparcie, choć przecież z racji, że to najwyższa klasa rozgrywkowa, jaką związek zarządza, powinien nas - moim zdaniem - jeszcze bardziej dopieszczać.

 

Na przykład jak?
MICHAŁ LISTKIEWICZ: Skoro PZPN znajduje sponsorów dla reprezentacji, może mógłby któregoś z nich przekonać do współpracy z I ligą? Ta kwestia powinna się pojawić przy negocjacjach z kimś, kto chce się pokazać przy kadrze! Ja wiem, że o wejściu w drugą klasę rozgrywkową nie decyduje dyrektor okręgowy „Biedronki”, ale zagraniczny właściciel; poruszenia sprawy sponsoringu I ligi w trakcie rozmów nikomu by jednak nie zaszkodziło.

 

Cały wywiad - w piątkowym Sporcie

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~rakowekUżytkownik anonimowy
~rakowek :
No photo~rakowekUżytkownik anonimowy
A w przyszłym sezonie to 1-a liga chyba ciekawsza od ekstraklasy, zakładając awans Wisły P. i Arki, to prawdopodobnie spadek dopadnie Górnika i Wisłę K. Do tego Zagłębie, Zawisza, Gks K. i Gks B.plus z awansu Raków, Stal M. i być może Gks T. oraz zawsze nieobliczalna Miedż i Chrobry. Oglądalność na Polsacie zapewniona
4 mar 16 15:10
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii