Pierwszy memoriał doktora Wojtulewskiego

W niedzielę na boisku Rekordu Bielsko-Biała odbędzie się turniej piłkarski poświęcony Sławomirowi Wojtulewskiemu, lekarzowi, wybitnemu działaczowi oraz pasjonatowi sportu.

Bielskie Orły
 fot. LB  /  źródło: SPORT

 Wojtulewski był człowiekiem wielu talentów. Przez prawie pół wieku pracował jako lekarz. W Bielsku-Białej miał gabinet ziołolecznictwa, w którym leczył pacjentów z całego świata. Przez dekady był mocno związany ze sportem. Urodził się i wychował w Białymstoku, a później przez pewien czas był działaczem piłkarskiej Jagiellonii Białystok, którą wspierał również finansowo.

 

W Bielsku-Białej pracował jako lekarz i działacz bokserskiego BBTS-u. Przez kilka lat był wiceprezesem sekcji siatkówki kobiet BKS-u. Zespół zdobył wtedy mistrzostwo i Puchar Polski. Szefował drużynie piłkarskiej oldbojów Bielskie Orły, w której również sam grał. Był także prezesem Beskidzkiej Rady Olimpijskiej. Był osobą otwartą, pogodną i bardzo energiczną. Niestety zmarł 8 kwietnia tego roku w wieku 72 lat.

 

Wojtulewski organizował turnieje piłkarskie, między innymi międzynarodową rywalizację drużyn oldbojów. Teraz jego przyjaciele oraz rodzina w niedzielę organizują turniej poświęcony jego pamięci. Inicjatorem Pierwszego Memoriału doktora Wojulewskiego jest jego przyjaciel Ryszard Radwan, naczelnik Wydział Kultury Fizycznej i Turystyki Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

 

W zawodach wezmą udział drużyny oldbojów: Bielskie Orły, Orły Zaolzia, GLKS Wilkowice i Beskid Andrychów. Mecze odbywać się będą w niedzielę od godziny 10 do 14 na sztucznym boisku Rekordu Bielsko-Biała.

 

Organizatorami I Memoriału są Bielskie Orły, Rekord, BBOSiR, BOZPN i Wydział Kultury Fizycznej i Turystyki Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

 

Z tej samej kategorii