W sobotę w Jastrzębiu odbędzie się prestiżowy turniej halowy

W IX Międzynarodowym Memoriale Grzegorza Kolosy, Adama Stepeckiego i Jana Tyszkiewicza zagra 9 zespołów rocznika 2001

Michał Skóraś
 /  fot. Magdalena Kowolik  /  źródło: własne

W najbliższą sobotę, 30 stycznia, w hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Leśnej w Jastrzębiu Zdroju odbędzie się IX edycja Międzynarodowego Memoriału Grzegorza Kolosy, Adama Stepeckiego i Jana Tyszkiewicza, tragicznie zmarłych działaczy NSZZ „Solidarność”.

 

W turnieju udział wezmą młodzi piłkarze z rocznika 2001. Oprócz gospodarzy turnieju, Szkółki Piłkarskiej MOSiR Jastrzębie, w imprezie wezmą udział dwa zespoły ze Słowacji - MFK Rużomberok i Tatran Liptovsky Mikulasz, czeska drużyna Fotbal Trzyniec oraz ekipy z Polski - Górnik Zabrze, ROW 1964 Rybnik, Naprzód Rydułtowy, Odra Centrum Wodzisław Śląski oraz MKS Żory.

 

Memoriał zostanie rozegrany w systemie rozgrywkowym „każdy z każdym”, więc publiczność będzie mogła obejrzeć aż 36 spotkań młodych adeptów futbolu. Każdy mecz będzie trwał 13 minut. Turniej zainaugurują zespoły Naprzodu Rydułtowy i Odry Centrum Wodzisław, pierwszy gwizdek sędziego usłyszymy punktualnie o godzinie 9.00. Imprezę zakończy mecz MOSiR-u Jastrzębie z Rużomberokiem, który rozpocznie się o godzinie 17.45.

 

- Cieszymy się, że w naszym turnieju zagrają renomowane firmy, których zespoły seniorów grały i grają w piłkarskiej ekstraklasie - powiedział trener-koordynator Szkółki Piłkarskiej MOSiR Jastrzębie, Henryk Papierok. - Tradycją jest, że zapraszamy na turniej zaprzyjaźnione zespoły ze Słowacji i Czech. Niemal w każdej drużynie pojawiają się utalentowani zawodnicy, którzy mają papiery na granie na dobrym poziomie. Tylko od tych młodych chłopców zależy, czy wykorzystają drzemiące w nich możliwości i rozwiną swój talent. Mam nadzieję, że o kilku uczestnikach tegorocznego turnieju za parę lat usłyszymy, gdy będą grali w renomowanych klubach na poziomie seniorów.

 

W ubiegłym roku w Memoriale zwyciężyła Szkółka Piłkarska MOSiR Jastrzębie, której dwóch zawodników -  Michał Skóraś i Szymon Zalewski - zaraz po turnieju przeniosło się do Lecha Poznań. Z „Kolejorzem” zdobyli tytuł mistrza Polski w swojej kategorii wiekowej, zwyciężając Legię Warszawa aż 4:0. Zalewski w finałowym spotkaniu zdobył dwa gole, zaś Skóraś asystował przy wszystkich trafieniach swoich kolegów.

 

Ponadto obaj wymienieni wychowankowie Szkółki zostali powołanie do reprezentacji Polski U-16 na mecze z Irlandią Północną. Biało-czerwoni dwukrotnie okazali się lepsi od rywali, zwyciężając 4:2 i 2:0. W pierwszym spotkaniu Michał Skóraś zdobył trzecią bramkę dla reprezentacji Polski.

 

 

Z tej samej kategorii