Tychy chcą powalczyć o półfinał

Mamy najnowocześniejszy stadion, który otrzymał najwyższe oceny wysłanników UEFA - mówi prezydent Andrzej Dziuba.

Stadion w Tychach
 fot. Łukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

Na koniec 2015 roku do Tychów dotarła oficjalna wiadomość, że otwarty 18 lipca Stadion Miejski będzie areną ME do lat 21 w 2017 roku. - Turniej z udziałem 12 reprezentacji rozegrany zostanie na stadionach w Bydgoszczy i Gdyni - grupa północna, w Lublinie i Kielcach - grupa centralna i w Krakowie oraz u nas - grupa południowa - mówi prezydent Tychów, Andrzej Dziuba.


Z grona siedmiu miast rekomendowanych w lipcu przez PZPN wypadła Warszawa. Zdaniem UEFA turniej powinien zostać rozegrany ostatecznie w sześciu wymienionych miastach z uwagi na łatwiejszą logistykę i związanymi z nią aspektami finansowymi.
- Na każdym obiekcie rozegrane zostaną trzy mecze fazy eliminacyjnej. Walczymy o półfinał. Mamy poważne argumenty, czyli najnowocześniejszy obiekt, który otrzymał najwyższe oceny wysłanników UEFA, goszczących u nas przy okazji październikowego meczu eliminacji ME kobiet Polska - Słowacja, oglądanego przez ponad 6 tysięcy widzów. Na działaczach PZPN i UEFA spore wrażenie robi także rekordowa frekwencja na rozgrywanych u nas na co dzień meczach II-ligowych. Dodam, że gdy latem tego roku byliśmy na rozegranych w Czechach ME młodzieżowców, to przedstawiciele europejskiej federacji wyraźnie podkreślali, że dla nich najważniejsza jest promocja futbolu, więc liczą na pełne trybuny - dodaje prezydent Dziuba.


Na razie - oprócz Polski, która jest organizatorem turnieju - nie znamy jego uczestników. - Cieszylibyśmy się, gdyby biało-czerwoni swoje mecze grupowe grali właśnie u nas, ale na to samo liczą też gospodarze pozostałych stadionów - dodaje Andrzej Dziuba. - Każdą reprezentację przyjmiemy więc należycie, choć gdyby u nas mogli grać Niemcy lub Czesi, moglibyśmy liczyć na przyjazd dużych grup kibiców z sąsiednich krajów. Wszystko wyjaśni się jednak po losowaniu, które nastąpi pod koniec przyszłego roku. Już teraz jednak ruszamy z akcją promocyjną, a od oficjalnego ogłoszenia przez UEFA, że jesteśmy miastem gospodarza mistrzostw Europy U-21, możemy używać logo turnieju. Znak mistrzostw pojawi się więc na oficjalnych drukach i pismach oraz papierze firmowym Urzędu Miejskiego w Tychach. Zdajemy sobie sprawę, że zostaliśmy wyróżnieni, ale jednocześnie mamy świadomość, że jest to dla nas zobowiązanie do reprezentowania regionu i kraju na europejskiej arenie. Z takim zadaniem wchodzimy w 2016 rok.

Z tej samej kategorii