Były zawodnik Ruchu Chorzów na testach w Amkarze Perm

/  fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus
01-02-2016 | 19:44

Autor: red

Rosjanin, który w grudniu odszedł z klubu przy Cichej może zagrać w rosyjskiej ekstraklasie.

Rołand Gigołajew stara się o angaż do 10. zespołu rosyjskiej ekstraklasy Amkara Perm. Piłkarz, były zawodnik Ruchu Chorzów wystąpił w wygranym 5-0 (1-0) sparingu Amkara Perm z MŠK Žilina i strzelił gola.

Rosjanin został negatywnym bohaterem 6. kolejki polskiej ekstraklasy. Wszedł w Chorzowie na boisko w 84. minucie meczu z Termaliką, a już po chwili cieszył się ze zdobytej bramki. Kilka minut później wdał się w bójkę z Sebastianem Ziajką, za co otrzymał czerwoną kartkę.

Kilkanaście godzin po zwycięskim meczu Gigołajew spowodował stłuczkę na jednej z katowickich ulic. Około 6 rano na Osiedlu Tysiąclecia kierowany przez niego samochód uderzył w bok dostawczego forda. Badanie alkomatem wykazało 1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Gracz został skierowany do izby zatrzymań.

Decyzją Ruchu Chorzów Gigołajew został zawieszony w prawach zawodnika. Stanął przed sądem w Katowicach, który skazał go na pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu, utratę prawa jazdy na trzy lata oraz karę grzywny. W grudniu klub rozwiązał z piłkarzem umowę.