Futsalowa reprezentacja Polski zagra w mistrzostwach Europy!

Po 17 latach przerwy reprezentacja Polski w futsalu zagra na mistrzostwach Europy! W rewanżowym meczu z Węgrami podopieczni Andrzeja Biangi wygrali 6:4.

futsal

W pierwszym meczu, na Węgrzech biało-czerwoni przegrali 1:2. Ale już przed własną publicznością nasz zespół pokazał, kto bardziej zasługuje na awans do turnieju finałowego, który w przyszłym roku odbędzie się w Słowenii. Już po 6 minutach Polacy prowadzili 2:0. Niestety, podopieczni Andrzeja Biangi roztrwonili tę przewagę jeszcze w pierwszej połowie, przez co do szatni oba zespoły schodziły przy wyniku 2:2.

W drugiej połowie kibice w hali w Koszalinie długo czekali na gole, ale było warto. W 27. minucie strzelił Wojciechowski, potem dwukrotnie trafił Kubik, a następnie swojego gola dołożył Solecki. Wydawało się, że Węgrzy już się poddali, ale goście zdołali strzelić dwa gole i do końca było nerwowo. Ostatecznie biało-czerwoni zwyciężyli 6:4 i po raz pierwszy od 17 lat awansowali na mistrzostwa Europy. Turniej finałowy rozpocznie się 30 stycznia i potrwa do 10 lutego.

Polska - Węgry 6:4 (2:2)
Franz 6', 6', Wojciechowski 27', Kubik 32', 34', Solecki 36' - Horvath 8', Droth 14', 40', Hosszu 36'

POLSKA: Michał Kałuża - Mikołaj Zastawnik, Tomasz Lutecki, Marcin Mikołajewicz, Tomasz Kriezel, Michał Kubik, Przemysław Dewucki, Robert Gładczak, Maciej Mizgajski, Dominik Solecki, Rafał Franz, Krzysztof Elsner, Sebastian Wojciechowski.