Srebrni Polacy

Dwa kolejne medale – srebrne – zdobyli Polacy w rozgrywanych w Londynie mistrzostwach świata. Wicemistrzami świata zostali Adam Kszczot w biegu na 800 metrów i Piotr Lisek w skoku o tyczce.

Adam Kszczot
 źródło: Reuters

Kszczot długo biegł na ostatnim miejscu. Popisał się jednak fantastycznym finiszem. Na ostatniej prostej z łatwością mijał kolejnych rywali. Uzyskał wynik 1:44.95, najlepszy w sezonie. Przegrał jedynie z reprezentantem Francji Pierre-Ambroise Bosse (1:44.67). Trzeci był Kenijczyk Kipyegon Bett (1:45.21).

 

W poprzedniej edycji imprezy w Pekinie w 2015 roku Kszczot również wywalczył srebro.

 

W skoku o tyczce Polacy, Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski, typowani byli do medali. Nie zawiedli. Lisek „wyskakał” srebro. Emocje były jednak do samego końca. O medale bili się Lisek, główny faworyt, Francuz Renauld Lavilenie, Chińczyk Changrui Xue oraz Amerykanin Sam Kendricks. Gdy Chińczyk strącił poprzeczkę na wysokości 5.89, Lisek miał medal. Pytanie, tylko jaki? Ostatecznie skończyło się na srebrze i wysokości 5.89. Złoto wywalczył Amerykanin, który jako jedyny przeskoczył 5.95, a trzeci Lavilenie (5,89).

Z tej samej kategorii