Nowy stadion lekkoatletyczny w Katowicach do 2019?

Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach, wspólnie z miastem, chce wybudować nowy kompleks zawierający zarówno 8-torową bieżnię, jak i halę w jej trybunach.

62 Memorial Janusza Kusocinskiego
 fot. z  /  źródło: Pressfocus

 

Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach, wspólnie z miastem, chce wybudować nowy kompleks zawierający zarówno 8-torową bieżnię, jak i halę w jej trybunach. Ten obiekt z widownią na 3,5 tys. miejsc miałby powstać do 2019 roku.

 

- Potrzebujemy dużej i nowoczesnej bazy, nie tylko dla naszych gwiazd, ale także dla studentów. Tak działają najsilniejsze ośrodki akademickie w USA - tłumaczył rektor AWF-u Adam Zając.

- Doświadczenie pokazuje, że nowe obiekty przyciągają młodzież do uprawiania sportu - uzasadniał wiceprezydent Katowic Waldemar Bojarun.


Na razie AWF będzie mocno związany ze Stadionem Śląskim, który będzie największą areną lekkoatletyczną w Polsce, mającą spełniać najwyższe standardy międzynarodowe.


- Władze województwa są zdeterminowane, żeby latem oddać Śląski do użytku. Na jego otwarcie na początku września chcielibyśmy wspólnie z urzędem marszałkowskim zorganizować mityng w międzynarodowej obsadzie, a potem planujemy Ligę Śląską, w której startowaliby czołowi polscy lekkoatleci – poinformował rektor Zając.

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~majkel986Użytkownik anonimowy
~majkel986 :
No photo~majkel986Użytkownik anonimowy
Który kibic chodzi na zawody LA ?
2 gru 16 09:34
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii