Ewa Swoboda ze złotem w biegu na 100 m!

Po dyskwalifikacji podczas Drużynowych Mistrzostw Europy, Ewa Swoboda stanęła na wysokości zadania i została mistrzynią Europy zawodniczek do 23 lat. W Bydgoszczy reprezentantka Polski i zawodniczka AZS AWF Katowice nie miała sobie równych.

 EWA SWOBODA
 fot. Radosław Jóźwiak  /  źródło: Cyfrasport

Po awansie do finału nasza sprinterka była faworytką biegu na 100 m. W półfinale uzyskała 11,32, czyli najlepszy czas W finale do złotego medalu wystarczyło 11,42. Srebro dla Białorusinki Krystsiny Tsimanouskaya - 11,54, a brąz dla Niemki Siny Mayer - 11,58.

- Dałam radę, wygrałam, cieszę się. To, co miałam zrobić, to zrobiłam, choć szkoda, że czas 11,42 nie jest taki fajny. Wciąż walczę o minimum na mistrzostwa świata do Londynu 11,26. Jest mi przykro, że wciąż mi się to nie udało. Ale jest coraz lepiej, coraz lepiej się czuję, mam nadzieję, że za tydzień uda się w mistrzostwach Polski w Białymstoku. Jeśli się nie uda, to chyba będę grać w szachy. Stresuje mnie to, bo rok temu minimum na igrzyska w Rio zdobyłam w pierwszym starcie.
Byłam skupiona na tym, żeby dobrze wyjść z bloków, które były takie same, jak w Drużynowych Mistrzostwach Europy w Lille, gdzie popełniłam falstart. Trochę się wystraszyłam, jak się o tym dowiedziałam, i być może stąd trochę opóźniłam start - powiedziała po wygranym biegu Ewa Swoboda.

 

Z tej samej kategorii