Dramat Justyny Święty. Raciborzanka nie pobiegnie w DME!

Najlepsza polska specjalistka w biegu na 400 metrów miała dziś w Warszawie wylecieć wraz z reprezentacją Polski na Drużynowe Mistrzostwa Europy do Lille. Będąca w świetnej formie sprinterka, która niedawno ustanowiła rekord życiowy wynikiem 51,15 (trzeci rezultat w historii polskiej LA), we wtorkowy wieczór już w stolicy poważnie skręciła kostkę.

03.03.2017 HALOWE MISTRZOSTWA EUROPY BELGRAD 2017
 źródło: Cyfrasport

- Wiem tyle, że nie stało się to na treningu tylko gdzieś na schodach. Badanie rentgenem wykazało, że kości są całe, ale czy nie doszło do zerwania lub naderwania więzadeł, wykażą dopiero badania USG i rezonansem. A te będzie można przeprowadzić dopiero, gdy z nogi zejdzie opuchlizna, za około pięć dni – mówi trener żeńskiej sztafety 4x400 m Aleksander Matusiński.

W zastępstwie Święty na 400 metrów we Francji pobiegnie Iga Baumgart. - Brak Justyny to duże osłabienie reprezentacji, bo była jedną z faworytek do zwycięstwa w biegu indywidualnym i jest liderką sztafety – podkreśla trener Matusiński.

W składzie polskiej drużyny została dwójka lekkoatletów katowickiego AZS AWF: Ewa Swoboda (100 m i sztafeta 4x100 m) i Michał Pietrzak (sztafeta 4x400 m).

 

Z tej samej kategorii