Akademicy z Katowic najlepsi w halowych mistrzostwach! Biorą tylko złoto!

Justyna Święty
 /  fot. Rafał Oleksiewicz  /  źródło: Pressfocus

Świetnie spisali się lekkoatleci AZS AWF Katowice podczas 61. Halowych Mistrzostw Polski, które w sobotę i niedzielę odbyły się w Toruniu. Akademicy zdobyli cztery medale - wszystkie złote! To sprawiło, że katowicki klub wygrał klasyfikację medalową mistrzostw, choć kilka innych klubów zapisało na swoim koncie więcej krążków.

Mistrzami Polski w Arenie Toruń zostali:

Ewa Swoboda, która z najlepszym czasem w tym sezonie - 7,15 - wygrała bieg na 60 metrów.

Justyna Święty w biegu na 400 m z nowym rekordem życiowym 52,09, który jest zaledwie o 9 setnych wolniejszy od halowego rekordu Polski.

Katarzyna Golba w chodzie na 3000 metrów - 13.17,82.

Dawid Tomala w chodzie na 5000 metrów z czasem 19.35,68.

O podium otarli się - zakończyli konkurencje na 4. miejscu - Łukasz Oślizło w biegu na 3000 m (8.28,97) oraz Sandra Michalak na 1500 m (4.30,86).

Na dystansie 800 m Michalak była 7 (2.11,00), a piąta finiszowała Adrianna Czapla - najmłodsza uczestniczka finału ustanowiła nowy rekord życiowym 2.07,65.

Do finału 200 m awansowała Monika Szczęsny, ale nie udało jej się ukończyć biegu ze względu na kontuzję.

W klasyfikacji medalowej mistrzostw akademicy z Katowic wyprzedzili AZS AWF Kraków (7 medali, 3 złote), OŚ AZS Poznań (6 - 3) i CWZS Zawiszę Bydgoszcz SL (6 - 3).