Adam Kszczot i Marcin Lewandowski pędzą do finału

ADAM KSZCZOT

Nasi eksportowi średniodystansowcy w eliminacjach pokazali dobrą formę i z nadziejami oczekujemy kolejnych występów.

800 metrów to morderczy dystans i by stanąć na podium, trzeba umiejętnie rozłożyć siły w eliminacjach oraz półfinałach, zaś dopiero w finale iść na całość. Nasi dwaj eksportowi średniodystansowcy, Adam Kszczot i Marcin Lewandowski, w eliminacjach plan wykonali z zegarmistrzowską precyzją. Ten pierwszy na 200 metrów przed metą przyspieszył i swobodnie oderwał się od rywali. Wygrał, choć na ostatnich 50 m wyraźnie zwolnił. Osiągnął 1:45,83 i był to 5. rezultat dnia (do półfinału awans wywalczyło trzech pierwszych na mecie biegaczy oraz siedmiu z najlepszymi czasami). Tę normę wypełnił również Marcin Lewandowski, który w swojej serii był drugi - 1:46,35 (to był 13. rezultat eliminacji) i ustąpił jedynie Kanadyjczykowi Brandonowi McBride'owi 1:45,99. Najszybciej dystans pokonał rekordzista świata Kenijczyk David Rudisha - 1:45,09.