Medalowa niedziela! Kolejni Polacy na podium mistrzostw Europy

Adam Kszczot

Sypnęło medalami w Amsterdamie. Paweł Fajdek, Adam Kszczot i Angelika Cichocka mistrzami Europy, Joanna Linkiewicz i Michał Haratyk i Marcin Lewandowski ze srebrnymi medalami. Brąz wywalczył Wojciech Nowicki.

Srebrna sztafeta

Męska sztafeta 4x400 m w składzie: Łukasz Krawczuk, Kacper Kozłowski, Jakub Krzewina i Rafał Omelko wynikiem 3.01,18 wywalczyła w Amsterdamie srebrny medal ulegając jedynie Belgom - 3.01,10.

Kszczot obronił złoto, Lewandowski przybiegł tuż za nim

Adam Kszczot obronił tytuł mistrza Europy czasem 1.45,18. Srebrny medal w Amsterdamie wywalczył Marcin Lewandowski, trzeci był Brytyjczyk Elliot Giles, który osiągnął ten sam czas co Lewandowski 1.45,54.

Srebrny Haratyk

Michał Haratyk został wicemistrzem Europy w pchnięciu kulą wynikiem 21,19. Czwarte miejsce zajął Konrad Bukowiecki 20,58, do brązowego medalu zabrakło mu centymetra. Wygrał Niemiec David Storl - 21,31.

Fajdek mistrzem, Nowicki z brązowym medalem

To pierwsze zwycięstwo Pawła Fajdka w mistrzostwach Europy w rzucie młotem. Fajdek prowadził od pierwszej kolejki by ostatecznie zwyciężyć wynikiem 80,93. Brązowy medal w Amsterdamie wywalczył Wojciech Nowicki 77,53. Polaków przedzielił Białorusin Iwan Tichon - 78,84.

Cichocka złota na 1500 m

Cichocka już we wcześniejszych biegach udowadniała, że jest w bardzo dobrej dyspozycji. Niedzielny finał wygrała czasem 4.33,00, wyprzedziła Etiopkę z holenderskim paszportem Sifan Hassan - 4.33,76 i Irlandkę Ciarę Mageean - 4.33,78. Siódma była Sofia Ennaoui z czasem 4.34,84

Linkiewicz wicemistrzynią Europy na 400 m ppł

Dla Linkiewicz to bardzo udany sezon. Poprawiła swój rekord życiowy, zapewniła udział w igrzyskach olimpijskich. To pierwsze podium zawodniczki na tak dużej imprezie. Do tej pory miała tylko jeden medal seniorskiej imprezy - brązowy medal zdobyty w halowych mistrzostwach Europy w Pradze wraz ze sztafetą 4x400 m. Niedzielny bieg zakończyła czasem 55,33.

Emilia Ankiewicz (AZS AWF Warszawa) była ósma - 57,31. Wygrała Dunka Sara Petersen - 55,12.