Ewa Swoboda kandyduje do miana wschodzącej gwiazdy. Można głosować!

19-letnia sprinterka z Żor, wicemistrzyni świata juniorek na 100 metrów, wśród kandydatek do prestiżowej nagrody.

Ewa Swoboda
 źródło: Reuters

Europejska federacja lekkoatletyczna (European Athletics) nominowała 12 lekkoatletek do nagrody wschodzącej gwiazdy europejskiej lekkoatletyki w plebiscycie „Golden Tracks”. W tym gronie znalazła się sprinterka UKS Czwórki Żory Ewa Swoboda.


W mijającym sezonie 19-letnia lekkoatletka zanotowała szereg sukcesów, m.in. biła halowe rekordy Europy (7,13) i świata (7,07) juniorek na 60 metrów, na stadionie trzykrotnie ustanawiała rekord Polski juniorek, doprowadzając go do wyniku 11,12; oprócz tytułu mistrzyni kraju wśród seniorek w lipcu w Bydgoszczy została także wicemistrzynią świata do lat 20, a w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro awansowała do półfinału.

Podopieczna trener Iwony Krupy była także liderką sztafet 4x100 m – siódmej podczas ME seniorów w Amsterdamie i czwartej w MŚ juniorów na stadionie Zawiszy.


Konkurencja jest bardzo silna. Rywalkami Swobody w plebiscycie "wschodzącej gwiazdy" są m.in. Brytyjka Dina Asher-Smith (mistrzyni Europy na 200 m), Chorwatka Sara Kolak (mistrzyni olimpijska w oszczepie), posiadająca senegalskie korzenie Belgijka Nafissatou Thiam (złota medalistka w Rio w 7-boju), czy Turczynka Yasemin Can (2-krotna mistrzyni Europy w biegach na 5000 i 10 000 m).


Głosować na Ewę można na profilach EA na Facebooku i Twitterze do 5 października – głosy kibiców będą stanowić czwartą część punktacji; pozostałe trzy należą do dziennikarzy, wszystkich europejskich federacji oraz ekspertów EA.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 15 października podczas gali w portugalskim Funchal.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~11miroUżytkownik anonimowy
~11miro :
No photo~11miroUżytkownik anonimowy
..gwiazdy czego...żeby mieć to miano to trzeba chyba coś osiągnąć...nie?!, na ale...w naszym kraju gwiazdą można zostac ..pokazując kawałek cycka w necie...i chyba w tym przypadku o coś podobnego chodzi ...nie ważne co aby pisać...i pokazywać...
29 wrz 16 07:34 | ocena:50%
Liczba głosów:2
50%
50%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~KibicUżytkownik anonimowy
~Kibic :
No photo~KibicUżytkownik anonimowy
Piękna dziewczyna. Pobiegałbym z nią nago po plaży
30 wrz 16 17:25 | ocena:100%
Liczba głosów:2
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii