Ewa Swoboda do Rio poleci z trenerką

Zarząd PZLA zmienił decyzję i powołał do olimpijskiej ekipy Iwonę Krupę, trenerkę wicemistrzyni świata do lat 20 w biegu na 100 m.

Iwona Krupa
 /  fot. Paweł Jaskółka  /  źródło: Pressfocus

Iwona Krupa, trenerka wicemistrzyni świata do lat 20 w biegu na 100 metrów Ewy Swobody, ostatecznie poleci ze swoją podopieczną na igrzyska w Rio de Janeiro. O dołączeniu szkoleniowca najlepszej od 30 lat polskiej sprinterki do olimpijskiej ekipy zdecydował zarząd Polskiego Związku Lekkiej Atletyki po zakończonym w niedzielę bydgoskim czempionacie.


- Potwierdzam, już w sobotę razem lecimy do Brazylii – mówi „Sportowi” wychowawczyni talentu 19-letniej Ewy, zawodniczki UKS „Czwórka” Żory, pierwszej olimpijski z tego śląskiego miasta. - W czwartek mamy odbiór olimpijskich strojów, a w piątek składamy ślubowanie – dodaje Krupa.


W finałowym biegu w Bydgoszczy Swoboda ustanowiła rekord życiowy 11,12, który na każdych poprzednich MŚ 20-latków dalby jej złoto. We wcześniejszych mistrzostwach Europy seniorów w Amsterdamie Ewa poprowadziła także sztafetę 4x100 metrów do 7. miejsca i z czasem 43,24 kwalifikacji olimpijskiej. Żorzanka to także rekordzistka świata juniorek w hali na 60 metrów (7,07).

- Półfinał indywidualny w Rio jest w zasięgu Ewy. Cieszę się, że w Brazylii to ja będę odpowiedzialna za ostatni szlif formy zawodniczki, którą prowadzę od siedmiu lat – podkreśla Iwona Krupa.

Z tej samej kategorii