Ewa Swoboda: Była lipa, ale powoli się rozkręcam!

19-letnia sprinterka z Żor będzie jedną z gwiazd czwartkowego mityngu Orlen Cup w łódzkiej Atlas Arenie. Rekordzistka świata w biegu na 60 metrów pod dachem (7,07 w ubiegłym roku) w tym sezonie na razie uzyskała 7,21, ale zapowiada coraz szybsze bieganie i swój rekord sezonu.

Copernicus Cup 2017
 fot. Rafał Oleksiewicz  /  źródło: Pressfocus

Ewa Swoboda, która zachwycała wynikami w zeszłych latach, w sezon 2017 weszła bardzo spokojnie. Dopiero przed tygodniem na mityngu Copernicus Cup w Toruniu udało jej się zejść poniżej 7,30 (pobiegła 7,21).

- Późno zaczęłam treningi w tym sezonie i musiałam dużo nadrobić. Ciężko trenowałam, to i nogi mam trochę cięższe. Chyba tylko na to mogę zwalić. Ale jest coraz lepiej. Teraz już treningi są malutkie, więc jestem dobrej myśli, chciałabym zrobić najlepszy wynik sezonu i cała Atlas Arena będzie się z tego cieszyć razem ze mną - zadeklarowała lekkoatletka AZS AWF Katowice.

 

Swoboda przygotowuje się do halowych mistrzostw Europy, które odbędą się w Belgradzie w dniach 3-5 marca.

- W tym sezonie na razie była lipa. Ale te 7,21 z Torunia pokazuje, że idę do góry. W zeszłym roku ze startu na start było lepiej, aż do 7,07. W tym roku jest tak samo, tyle, że zaczęłyśmy z poziomu 7,43. Więc progres widać. Powoli, ale jednak się rozkręcam. Więc przynajmniej nie jest mi przykro, gdy wynikowo nie ma szału. Bicie rekordu życiowego zostawiam sobie na przyszły sezon, ale obiecałam sobie i trenerce, że w mistrzostwach Europy będę przynajmniej w finale - stwierdziła sprinterka rodem z Żor.

 

Największym magnesem mityngu w Łodzi będzie start Piotra Liska, który 4 lutego w Poczdamie jako pierwszy Polak pokonał o tyczce 6 metrów; w Atlas Arenie wystartują także inni czołowi polscy lekkoatleci, m.in. halowa mistrzyni świata (2014) w skoku wzwyż Kamila Lićwinko oraz rekordzista globu juniorów w pchnięciu kulą Konrad Bukowiecki, prywatnie chłopak Ewy Swobody.

Początek mityngu o godz. 17.00, transmisja w TVP 2 i TVP Sport.

Z tej samej kategorii