Ewa Swoboda ze złotem, ale bez minimum na MŚ

Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce Bydgoszcz 2017

Reprezentantka AZS-u AWF-u Katowice, Ewa Swoboda została złotą medalistką w biegu na 100 m podczas mistrzostw Polski w Białymstoku. Sprinterka z Żor nie uzyskała jednak minimum na mistrzostwa świata w Londynie.

Ewa Swoboda, młodzieżowa mistrzyni Europy z Bydgoszczy, marzyła o wyniku poniżej minimum - 11,26. W biegu finałowym zaprezentowała się wybornie i wygrała zdecydowanie. Jednak czas 11,29 jest gorszy o 0,03 sek. od wskaźnika wyznaczonego przez działaczy związkowych oraz IAAF. Na razie nie ma kwalifikacji na mistrzostwa w Londynie. Drugie miejsce zajęła Marika Popowicz (11,39), a trzecia była Karolina Zagajewska (11,59).

Wydarzeniem dnia był rekord Polski Marcina Krukowskiego w konkursie rzutu oszczepem. Reprezentant Warszawianki uzyskał wynik 88,09 m, czym poprawił osiągnięcie Dariusza Trafasa sprzed 15 lat (86,77 m).