22 sierpnia 2018 na Stadionie Śląskim Memoriał Kamili Skolimowskiej!

Na oddanym do użytku 1 października śląskim gigancie gościli m.in. Anita Włodarczyk i Piotr Małachowski. Słynna młociarka i niemniej słynny dyskobol oddali pierwsze rzuty.

Anita Włodarczyk i Piotr Małachowski
 /  fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

To już pewne: wielkie gwiazdy lekkoatletyki zagoszczą na Stadionie Śląskim. Stanie się to przy okazji tradycyjnego Memoriału Kamili Skolimowskiej. Będzie to już 9. jego edycja. W ten sposób dokona się „akt przeniesienia” tej imprezy z Warszawy. Dość jednak powiedzieć, że obiekt w Chorzowie jest przystosowany do rozgrywania imprez lekkoatletycznych najwyższej rangi.
List intencyjny w tej sprawie podpisali marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa oraz szef Fundacji Kamili Skolimowskiej, Robert Skolimowski, ojciec nagle zmarłej sportsmenki, mistrzyni olimpijskiej w rzucie młotem z Sydney w 2000 roku.
Anita Włodarczyk oraz Piotr Małachowski, którzy byli gośćmi dzisiejszej uroczystości, oddali pierwsze rzuty, choć oczywiście miały one „zabawowy” charakter. Strzelali też... rzuty karne.
Nasza mistrzyni olimpijska z Rio porównała śląski obiekt do stadionu w Berlinie, wyrażając jednocześnie radość, że obiekt tej klasy nareszcie powstał w Polsce.
Prezes operatora stadionu Krzysztof Klimosz zaprezentował dziennikarzom podpisany przez szefa międzynarodowej federacji lekkoatletycznej IAAF Sebastiana Coe certyfikat, nadający arenie status pierwszej klasy.

Już dziś do sprzedaży trafiła specjalna, limitowana pula biletów, których promocyjna cena zaczyna się od 15 zł. Dodatkowo dla pierwszego 1000 osób, które zakupią wejściówki on-line, przygotowana została kolekcjonerska wersja biletu z autografem mistrzyni olimpijskiej Anity Włodarczyk. Warto podkreślić, że Memoriał Kamili Skolimowskiej to pierwsza impreza na nowym Stadionie Śląskim na którą bilety trafiły do sprzedaży! Będzie je można nabyć za pośrednictwem serwisów kupbilet.pl oraz ebilet.pl, a także w punktach Empik, Saturn i STS na terenie całej Polski. 

 

Z tej samej kategorii