11.10 Ewy Swobody w Bydgoszczy! Niestety, wiatr za mocny (+2,7 m/s)

Juniorka z Żor osiągnęła fantastyczny rezultat i awansowała do półfinału mistrzostw świata U20.

Ewa Swoboda miała kolejne powody do radości.
 /  fot. Roman Bosiacki  /  źródło: newspix.pl

Ewa Swoboda nie miała problemów z awansem do półfinałowej rywalizacji w biegu sprinterskim na 100 metrów – halowa rekordzistka świata U20 uzyskała w Bydgoszczy, przy nieco zbyt sprzyjającym wietrze, znakomity czas 11.10 i pewnie wygrała swoją serię eliminacyjną.

 

Najpierw, gdy spiker wyczytał nazwisko polskiej sprinterki przygotowującej się do startu, na trybunach zawrzało. Kibice gorąco powitali w słoneczne południe halową rekordzistkę globu na 60 metrów. Później chwila ciszy, wystrzał startera i bieg. Podopieczna Iwony Krupy świetnie wyszła z bloków i z każdym metrem wyprzedzała coraz mocniej swoje rywalki. Gdy wpadła na metę tablica wyświetlająca rezultaty wskazała cztery jedynki – po chwili wynik skorygowano do 11.10 i podano, że został osiągnięty przy zbyt silnie wiejącym w plecy wietrze (+ 2,7 m/s). Na widok znakomitego czasu zawodniczki z Żor trybuny, jak i sama biegaczka, oszalały ze szczęścia. Świetny bieg Polki jest znakomitym prognostykiem przed kolejnymi rundami. 11.10 to najlepszy wynik jaki osiągnęły zawodniczki w rundzie eliminacyjnej. 

- Mam nadzieję, że jeszcze zrobię jakąś życiówkę - mówiła tuż po biegu Swoboda, od której szybciej w historii krajowej lekkoatletyki biegała jedynie rekordzistka kraju Ewa Kasprzyk.

Z tej samej kategorii