Pewni i skuteczni. MKS Dąbrowa Górnicza z kolejną wygraną z rzędu

MKS Dąbrowa Górnicza pokonał w Lublinie TBV Start 89:60 w ostatnim meczu Polskiej Ligi Koszykówki w 2017 roku. To było dziewiąte z rzędu zwycięstwo dąbrowian w lidze.

Bartłomiej Wołoszyn

Początek meczu był wyrównany, co zwiastowało duże emocje. Z czasem jednak przewaga koszykarzy z Dąbrowy Górniczej była już znacząca, co skończyło się 12 punktami przewagi po pierwszej kwarcie. Świetnie rzucał Aleksandar Mladenović i to w dużym stopniu dzięki niemu MKS prowadził. Podobny przebieg miała również druga kwarta, która skończyła sie wynikiem 53:34 dla zespołu trenera Jacka Winnickiego.

Na początku drugiej połowy lublinianie starali się jeszcze odrabiaś straty, jednak udało się "doskoczyć" zaledwie do różnicy 15 punktów. A MKS był nie do zatrzymania, w pełni kontrolował wydarzenia na parkiecie. Dąbrowianie nie odpuszczali do samego końca i potrafili nawet powiększać swoją przewagę. Drużyna trenera Jacka Winnickiego zwyciężyła 89:60.

TBV Start Lublin – MKS Dąbrowa Górnicza 60:89