"Jaski" Artego się nie boją

Swoje już zrobiliśmy. Nie mamy nic do stracenia. Do Bydgoszczy jedziemy powalczyć – zapowiada Mirosław Orczyk, szkoleniowiec JAS-FBG Zagłębia.

Artego Bydgoszcz
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: FOCUSMEDIA

W Tauron Basket Lidze Kobiet zaczyna się dzisiaj play offy. JAS-FBG Zagłębie w pierwszej rundzie – gra toczy się do dwóch wygranych - zmierzy się na wyjeździe z najlepszą ekipą sezonu zasadniczego, Artego Bydgoszcz (początek godz. 18.00). W Sosnowcu liczono na inny zespół. - Chcieliśmy trafić na Wisłę Can-Pack Kraków. To mistrz Polski, uczestnik Euroligi i przyjazd takiej drużyny byłby sporym wydarzeniem dla kibiców – uważa Orczyk. - Trafiliśmy na Artego, drużynę równie mocną co Wisła i do tego czeka nas daleki wyjazd. Cóż, takie jest życie – dodaje.

 

Artego jest zdecydowanym faworytem starcia. Prowadzi je najlepszy trener ligi, Tomasz Herkt, który ma w składzie MVP sezonu zasadniczego Amerykankę Amishę Carter. W rundzie zasadniczej Artego było zdecydowanie lepsze od rywalek. Na wyjeździe pokonało sosnowiczanki 70:44, a przed własną publicznością 72:63.

Z tej samej kategorii