Sensacyjne zwycięstwo GTK Gliwice!

GTK Gliwice nieoczekiwanie pokonał w Sopocie Trefl. To jego trzecie zwycięstwo w sezonie.

Koszykowka. PLK. Miasto Szkla Krosno - GTK Gliwice. 30.09.2017

Do tej pory koszykarze GTK nie imponowali grą w defensywie. Zwykle tracili mnóstwo punktów, przeważnie ponad 80. Najwięcej w starciu z PGE Turowem Zgorzelec, bo aż 120. W Sopocie wreszcie pokazali, że twarda i zdecydowana defensywa nie jest im obca. A że dobrze prezentowali się też w ataku – trafili aż dziewięć „trójek” – nieoczekiwanie od początku radzili sobie nadspodziewanie dobrze w Sopocie.
Początek spotkania nie zapowiadał jednak strzeleckiego festiwalu. Obie ekipy pudłowały niemiłosiernie. Trafili zaledwie jeden z 12 pierwszych rzutów! Pierwsi przemoc przełamali gracze Trefla, a konkretnie Jermaine Love. Szybko uzbierał siedem „oczek”. Po chwili goście też zaczęli trafiać. Ich skuteczność z każdą kolejną minutą rosła. Mocno stali też w obronie, czym kompletnie zaskoczyli rywali. Sopocianie wydawali się być kompletnie nieprzygotowani na determinację koszykarzy GTK. Chyba myśleli, że łatwo wygrają. I zostali za to skarceni. Najpierw w drugiej kwarcie gliwiczanie zaliczyli serię 10 punktów z rzędu, a po zmianie stron Jonathan Williams celni przymierzył zza linii 6,75. Przewaga gości wzrosła do aż 22 punktów (57:53). Marcin Kloziński, trener Trefla, starał się ratować sytuację, nakazując swoim podopiecznym bronić strefą. Taktyka nie przyniosła pożądanego skutku. Gliwiczanie z łatwością ją rozbijali i utrzymywali około 20 punktowe prowadzenie.
I gdy wydawało się, że emocji już nie będzie, nagle Jakub Karolak w minutę rzucił osiem punktów! Po chwili dwoma efektownymi wsadami popisał się Nikola Markocić i w sopocianach obudziła się wola walki. Zaczęli gonić. Goście z trudem zdołali jednak dowieść wygraną do końca.

Trefl Sopot – GTK Gliwice 74:86
SOPOT: Love 13 (1x3), M. Kolejda 4, Karolak 21 (3x3), Marković 9, Zack 6 – Dylewicz 10, Ł. Kolenda 7, Śmigielski 2, Stefański 2. Trener Marcin KOZIŃSKI.
GLIWICE: Hooker 16 (2x3), Williams 24 (2x3), Marek Piechowicz 6, Salamonik 5 (1x3), Morgan 9 – Ratajczak 10, Skibniewski 6 (2x3), Palyza 5 (1x3), Radwański 3 (1x3), Zmarlak 2. Trener Paweł TURKIEWICZ.