Poważne wzmocnienie koszykarzy z Dąbrowy Górniczej

MKS Dąbrowa Górnicza tak wyśmienitej serii, sześciu wygranych z rzędu, jeszcze w historii swoich występów w ekstraklasie nie miał. A może być jeszcze lepiej, bo drużyna została wzmocniona.

Mladenovic
 fot. mks.dabrowa.pl  /  źródło: Materiał prasowy

W Dąbrowie Górniczej zakończyły się poszukiwania nowego środkowego. Ich podstawowy podkoszowy, Jakub Parzeński, doznał bowiem urazu i w tym sezonie już nie wystąpi. - Znalezienie za niego zastępstwa było naszym priorytetem. Bez centra nie da się grać. Wprawdzie wygrywaliśmy, ale brakowało nam siły w strefie podkoszowej i byliśmy wypychani na obwód. Na szczęście trafialiśmy z dystansu, ale musieliśmy znaleźć rozwiązanie - wyjaśnił Rafał Podgórski, prezes MKS-u.
Nowym centrem został Aleksandar Mladenović. Serb wczoraj przyleciał do Polski i w barwach MKS-u powinien zadebiutować w piątkowym spotkaniu z Asseco Gdynia.

 

Mierzącemu 208 cm Mladenoviciowi liga polska nie jest obca. Grał w niej dwukrotnie, za każdym razem w Śląsku Wrocław. Pierwszy raz w sezonie 2011/12, drugi - rok później. Ostatnio natomiast bronił barw rumuńskiego BCMU Pitesti i zdobywał średnio w każdym spotkaniu 12 punktów i miał 5 zbiórek. W 2006 próbował swoich sił w drafcie NBA, ale nie został wybrany. W swoim dorobku ma m.in. zwycięstwo w Pucharze Rumunii (2013) i wicemistrzostwo Serbii (2008).

 

Z tej samej kategorii