Klęska koszykarzy MKS-u z rozpędzonym rywalem

Stelmet BC Zielona Gora vs MKS Dabrowa Gornicza

Siódme z rzędu zwycięstwo BM Slam Stali w PLK! Ostrowianie wygrali w Dąbrowie Górniczej z MKS 78:61.

Trochę lepiej w to spotkanie weszli goście, którzy po trójce Kamila Chanasa prowadzili 6:2. MKS miał spore problemy z konstruowaniem ataku, ale dzięki późniejszej akcji Przemysława Szymańskiego doprowadził do wyrównania. BM Slam Stal ma jednak w składzie Szymona Szewczyka - dzięki niemu ponownie uciekała rywalom. Ostatecznie po jego trójce goście wygrywali po 10 minutach 18:11. W drugiej części meczu zespół trenera Emila Rajkovicia jeszcze bardziej powiększał przewagę dzięki rzutom z dystansu Szewczyka i Marca Cartera. Dąbrowianie starali się odpowiadać trafieniami Bartłomieja Wołoszyna i Marcina Piechowicza, ale to ciągle było za mało. Swoją szybkość pokazywał Aaron Johnson, który jednocześnie idealnie podawał do wysokich graczy, a to pozwalało ostrowianom na kontrolowanie sytuacji. Po rzucie Christo Nikołowa BM Slam Stal wygrywała na koniec pierwszej połowy 43:31.

Dzięki trafieniom Witalija Kowalenki i Kerrona Johnsona gospodarze zbliżyli się na początku trzeciej kwarty na siedem punktów. Później z dystansu trafiali jednak chociażby Szymon Szewczyk i Aaron Johnson, a to oznaczało, że sytuacja wracała do “normy”, korzystnej właśnie dla tej ekipy. W końcówce straty zmniejszył jeszcze Bartłomiej Wołoszyn, ale to BM Slam Stal wygrywała po 30 minutach 60:51. Początek ostatniej kwarty nie był zbyt ofensywny, ale ciągle ciekawa była rywalizacja Kerrona i Aarona Johnsonów. Trzy minuty przed końcem po kolejnej akcji Marca Cartera ostrowianie mieli już 15 punktów przewagi i zwycięzca tego meczu był już właściwie znany. Ostatecznie goście wygrali 78:61.

Najlepszym zawodnikiem ostrowian był Szymon Szewczyk z 19 punktami i ośmioma zbiórkami.Po 14 punktów dodali Marc Carter i Shawn King. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Kerron Johnson z 13 punktami.

MKS Dąbrowa Górnicza - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 61:78 (11:18, 20:25, 20:17, 10:18)

MKS: Johnson 13, Wesley 11, Wilson 8, Wołoszyn 8, Parzeński 6, Pamuła 4, Kovalenko 4, Szymański 4, Piechowicz 3, Kucharek 0

Stal: Szewczyk 19, Carter 14,  King 14, Majewski 9,  Johnson 9, Chanas 5, Nikołow 4, Ochońko 2, Kostrzewski 2, Tomaszek 0, Zębski 0, Kaczmarzyk 0