Zanikająca skuteczność

MKS Dąbrowa Górnicza nie zdobył Włocławka. O jego porażce z liderem rozgrywek Anwilem zdecydowała fatalna skuteczność w rzutach za dwa punkty.

MKS - Anwil
 fot. Piotr Kieplin  /  źródło: Pressfocus

Dąbrowianie do Włocławka pojechali z nowym zawodnikiem. W ich barwach zadebiutował pozyskany z Rosy Radom Jarosław Trojan. Środkowy spisał się poprawnie. Zagrał blisko 20 minut i w tym czasie zdobyła 8 punktów, trafiając 4 z 7 rzutów za dwa punkty. Miał najwyższą skuteczność w tym elemencie w swoim zespole. Do tego dołożył jeszcze 4 zbiórki.
Trojan nie uchronił jednak swoje nowej drużyny od wysokiej porażki.
Początek meczu zapowiadał jednak spore emocje. Obie drużyny postawiły na szybką i radosną koszykówkę. Błyskawiczne przechodziły z obrony do ataku i często decydowały się na rzuty z dystansu. W tym elemencie imponowali zwłaszcza goście. W pierwszej kwarcie trafili aż pięć „trójek”. Mimo to nie udało im się „odskoczyć”. Wynik oscylował wokół remisu, bo gracze Anwilu z kolei umiejętnie wykorzystywali swoją przewagę bliżej kosza. Po 10 minutach dąbrowianie wygrywali zaledwie 20;18.
Od drugiej kwarty gospodarze zdecydowanie poprawili obronę. Nacisnęli na rzucających MKS-u i ci nie mieli już tyle swobody, co w pierwszych minutach. Z wielkim trudem rozchodziło im dochodzenie do pozycji rzutowych. Spadła ich skuteczność w rzutach z gry. Wynosiła niewiele ponad 30 procent. Dąbrowianie mieli także kłopoty w defensywie. Szybko złapali cztery przewinienia i każde kolejne kończyło się rzutami wolnymi. Włocławianie drugą kwartę zaczęli od 14;2, co pozwoliło im później grać swobodniej. Za to przyjezdni z każdą kolejną minutą denerwowali się coraz bardziej. Kompletnie niewidoczny był nawet ich lider, D.J. Shelton. Za to po drugiej stronie parkietu szalał Ivan Almeida. Wszędzie było go pełno. Zdobywał punkty, zbierał, asystował i przechwytywał piłki. W sumie spotkanie zakończył z 18 pkt, 8 zbiórkami i 3 asystami, a to wszystko w zaledwie 20 minut. Miał ogromny udział w 11 kolejnym triumfie swojej ekipy we własnej hali.
Dla dąbrowian porażka we Włocławku była siódmą w ósmym spotkaniu. Teraz czeka ich trudna walka o zachowanie miejsca w czołowej czwórce, co da im przewagę parkietu w pierwszej rundzie play offu.

 

 

Anwil Włocławek – MKS Dąbrowa Górnicza 83:63 (18;20, 21:10, 14:14, 20:19)

 

WŁOCŁAWEK: Delas 11 (3x3), Łączyński 2, Michał Nowakowski 7 (1x3), Sobin 16, Hosley 5 (1x3) – Afeltowicz, Airington 11 (2x3), Almeia 18 (2x3), Ciesielski, Komenda 1, Leończyk 6, Zyskowski 6. Trener Igor MILICIĆ.
DĄBROWA GÓRNICZA: Pamuła 7 (1x3), Wołoszyn 12 (1x3), Gabiński 5 (1x3), Broussard 8 (1x3), Shelton 11 (2x3) – Kowalenko 4, Kucharek, Wieczorek 2, Trojan 8, Novak 6 (1x3). Trener Jacek WINNICKI.

 

Z tej samej kategorii