Kolejna porażka dąbrowian. Play off pod znakiem zapytania

Dąbrowianie niespodziewanie przegrali w Sopocie i mocno sobie skomplikowali walkę o awans do play offu.

Stelmet BC Zielona Gora vs MKS Dabrowa Gornicza
 fot. Piotr Jędzura  /  źródło: Pressfocus

Gdy niespełna miesiąc temu gracze z Dąbrowy Górniczej ograli na wyjeździe mistrza Polski, Stelmet BC Zielona Góra, wydawało się, że bez problemów zakwalifikują się do drugiej części rozgrywek. Po cichu w klubie liczono nawet na włączenie się do walki o czołową czwórkę. Tymczasem od tamtej pory coś się w grze dąbrowian zacięło. Porażka z Treflem była ich trzecią z kolei i udział w play offie stanął pod znakiem zapytania. Przegrana jest bardzo bolesna, bo ekipa z Sopotu do potentatów się nie zalicza.

 

Do polowy drugiej kwarty dąbrowianie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Po „trójce” Witalija Kowalenki prowadzili już siedmioma punktami (24:17). Niestety, później było już tylko gorzej. Przede wszystkim nie potrafili powstrzymać gospodarzy na obwodzie. Sopocianie często i chętnie rzucali zza linii 6,75 m. A, że ręka im nie drżała, trafiali. W sumie trafili aż 13 „trójek”. I dzięki jeszcze przed przerwą odrobili prawie wszystkie straty, a po zmianie stron przejęli inicjatywę i odskoczyli nawet na 13 punktów (52:39).

 

Przyjezdni się nie poddawali. Walczyli. Zanotowali nawet serię 8:0. Cały czas byli w grze. Na pięć minut przed końcem po wolnych Jakuba Parzeńskiego mieli do odrobienia już tylko punkt (60:61). I wtedy dopadła ich niemoc. Przez blisko trzy minuty ani razu nie trafili do kosza. Gospodarze od razu to wykorzystali. Wywalczyli 7 punktów z rzędu i już do końca kontrolowali wydarzenia na parkiecie.

 

TREFL SOPOT – MKS DĄBROWA GÓRNICZA 79:68 (15:16, 16:16, 26;21, 22:15)

SOPOT: Ireland 24 (2x3), Śmigielski 2, Marković 17 (3x3), Dylewicz 14 (4x3), Mielczarek 3 (1x3) – Laser, M. Kolenda, Kulka, Stefański, Karolak 19 (3x3). Trener Zoran MARTIĆ.

DĄBROWA GÓRNICZA: Johnson 15, Wilson 8, Pamuła 4, Wołoszyn 4, Parzeński 7 – Wesley 14 (1x3), Szymański 5, Kowalenko 7 (1x3), Piechowicz 4, Wieczorek. Trener Drażen ANZULOVIĆ.  

Z tej samej kategorii