Błysk Sheltona i Novaka dał MKS-owi wygraną

Koszykarze z Dąbrowy Górniczej wygrali na wyjeździe z PGE Turowem Zgorzelec 95:84. To czwarte zwycięstwo z rzędu MKS-u i pierwsza porażka Turowa przed własną publicznością.

MKS Dabrowa Gornicza - Stelmet BC Zielona Gora

PGE Turów do starcia z zespołem z Zagłębia Dąbrowskiego przystąpił po sporym zamieszaniu. Nieoczekiwanie stracił trenera – Mathias Fischer otrzymał ofertę z Bundesligi i z niej skorzystał, rozwiązując za porozumieniem stron umowę – oraz Francisa Hana. Tego pierwszego zastąpił jego asystent Michael Claxon, a nowym rozgrywającym został Roderick Camphor.

Dąbrowianie w Zgorzelcu także mieli w składzie nowego gracza, Jovana Novaka, który w sezonie 2015/16 bronił barw Turowa. I wypadł świetnie. Zdobył 20 punktów i wraz z D.J. Sheltonem poprowadzili dąbrowian do zwycięstwa. Dla gospodarzy była to pierwsza porażka w sezonie na własnym parkiecie.

Po pierwszych wyrównanych minutach inicjatywę na parkiecie przejęli miejscowi. Wygrywali 17;11. I gdy wydawało się, że będą powiększać przewagę, do głosu doszli przyjezdni. Szybko zniwelowali straty. W 17 minucie prowadzili nawet 42:28.
To był dopiero jednak wstęp. Emocje były dopiero po przerwie. Gospodarze od początku ruszyli do ataku. Ich agresywna gra przyniosła efekt. Dopięli swego. Przed decydującą kwartą znów byli na prowadzeniu (62:61).

W ostatnich 10 minutach znów nastąpiła zmiana sytuacji. Wyczerpani pościgiem zgorzelczanie byli tylko tłem dla świetnie grających dąbrowian. Od stanu 68;67 dla Turowa zaliczyli serię 9 punktów z rzędu. Gospodarze nie mieli już na to odpowiedzi.

PGE Turów Zgorzelec – MKS Dąbrowa Górnicza 84:95 (19:20, 16:29, 27;12, 22:34)
ZGORZELEC: Jarecki 10 (2x3), Bochno 14 (2x3), Balmazović 11 (1x3), Ayers 12, Waldow 22 – Petrukonis 4, Patoka, Borowski 4, Camphor 7 (1x3), Koelner. Trener Michael CLAXTON.
DĄBROWA GÓRNICZA: Broussard 8, Pamuła 8 (2x3), Wołoszyn 12, Shelton 26 (1x3), Dambrauskas 1 - Novak 20 (3x3), Kowalneko 9 (3x3), Gabiński. Trener Jacek WINNICKI.