Jak ugryźć lidera? Duże wyzwanie przed zespołem z Dąbrowy

Po blisko trzech tygodniach MKS Dąbrowa Górnicza wraca dziś do ligowej rywalizacji i od razu staje przed arcytrudnym zadaniem. O 18.00 podejmie go Anwil Włocławek.

MKS - Anwil
 fot. Piotr Kieplin  /  źródło: Pressfocus

Dąbrowianie reprezentacyjną przerwę wykorzystali bardzo intensywnie. Przede wszystkim udało im się pozyskać z Rosy Radom środkowego Jarosława Trojana. To był priorytet, bo po kontuzjach Jakuba Parzeńskiego i Aleksandara Mladenovcia - w tym sezonie już nie wystąpią - MKS pozostał bez centra. Okazało się, że bez tak kluczowego zawodnika grać nie sposób. MKS przegrał cztery z pięciu ostatnich spotkań i spadł na 4. pozycję. Trojan wprawdzie nie prezentuje tej klasy co Parzeński czy Mladenović, ale działacze wielkiego wyboru nie mieli. Z powodów finansowych pod uwagę nie brano obcokrajowców, a rynek krajowy jest mocno przetrzebiony. W Dąbrowie Górniczej liczą, że nowy środkowy odciąży w strefie podkoszowej mocno eksploatowanego D.J. Sheltona. - Zagrał w sparingu z BM Slam Stalą Ostrów i zaprezentował się bardzo obiecująco, zdobył 8 punktów. Trener Jacek Winnicki ma wreszcie pełną piątkę na zajęciach. Mam nadzieję, że Jarek pomoże nam w walce o play off, bo czekają nas teraz bardzo trudne mecze - mówi Marcin Cieńciała, dyrektor sportowy MKS-u.

 

W trakcie reprezentacyjnej przerwy do zdrowia doszli wszyscy gracze. Przede wszystkim wyleczył się Maciej Kucharek, a Piotr Pamuła - po niedawnym zabiegu wypalania nerwów w kręgosłupie - czuje się coraz lepiej.

 

We Włocławku dąbrowianom o punkty będzie jednak niezwykle trudno. Anwil to lider tabeli i jeden z głównych faworytów do medali. U siebie w tym sezonie jeszcze nie przegrał, a ostatnio popisał się serią sześciu wygranych. Trener Igor Milicić dysponuje bardzo wyrównaną, mocną i szeroką kadrą. Dołączył do niej niedawno Quinton Hosley, mistrz Polski ze Stelmetem Zielona Góra.

 

Najlepszym strzelcem zespołu jest efektownie grający Ivan Almeida. Średnio rzuca 17,1 pkt, do tego ma 5,7 zbiórki i 2,6 asysty. Z kolei pod tablicami największe zagrożenie będzie ze strony Pawła Leończyka i Josipa Sobina. - Anwil to niezwykle groźny zespół, ale każda seria się kiedyś kończy. Powalczymy o zwycięstwo - zapowiada dyrektor Cieńciała.

Z tej samej kategorii