Znów ta przeklęta czwarta kwarta... Porażka MKS-u Dąbrowa Górnicza

W niedzielnym meczu 20. kolejki Energa Basket Ligi Polpharma Starogard Gdański pokonała na wyjeździe MKS Dąbrowę Górniczą 75:71. Nawet świetna postawa D.J Sheltona nie wystarczyła dąbrowianom do wygranej.

MKS Dabrowa Gornicza - POLPHARMA Starogard Gdanski

Poprzedni mecz między obiema drużynami wypełniłby emocjami kilka innych... Przez dłuższy czas był pod kontrolą zespołu z Dąbrowy Górniczej. Dopiero w czwartej kwarcie inicjatywę przejęła Polpharma. Na tyle, że w ciągu 10 minut starogardzianie rzucili aż 33 punkty i zwyciężyli ostatecznie 90:79.

I tym razem czwarta kwarta okazała się dla dąbrowian przeklęta. Przed ostatnią częścią meczu MKS prowadził czterema punktami. Podopieczni trenera Jacka Winnickiego grali w kratkę - w pierwszych minutach przysnęli całkowicie, przez co rywale wypracowali kilkanaście punktów przewagi. Po tym knock downie dąbrowianie jednak szybko się ocknęli, stopniowo odrabiając straty. Znów z dobrej strony pokazał się D.J. Shelton (łącznie 27 punktów w meczu), a pod koniec drugiej kwarty koszykarze MKS-u wyszli już na prowadzenie.

W trzeciej kwarcie podopieczni trenera Winnickiego kontynuowali konsekwentną grę, przez co udało się wypracować 9 punktów przewagi. Wtedy wydawało się, że nic złego dąbrowianom już się nie przytrafi.

No ale właśnie... znów czwarta kwarta okazała się przeklęta dla MKS-u. Bohaterem gości w ostatniej części był Milan Milovanović, który w tej kwarcie zdobył dziewięć punktów. Serb świetnie czuł się w strefie podkoszowej, a na dodatek nie mylił się na linii rzutów wolnych. I to głównie dzięki niemu Polpharma mogła cieszyć się z wygranej 75:71.

MKS Dąbrowa Górnicza - Polpharma Starogard Gdański 71:75 (19:23, 20:17, 21:16, 11:19)

MKS: DJ Shelton 27, Aaron Broussard 13, Bartłomiej Wołoszyn 11, Witalij Kowalenko 9, Michał Gabiński 5, Jovan Novak 4, Piotr Pamuła 2, Maciej Kucharek 0, Patryk Wieczorek 0.

Polpharma: Thomas Davis 19, Milan Milovanović 14, Jakub Schenk 10, Joe Thomasson 10, Przemysław Szymański 6, Marcin Flieger 5, Daniel Gołębiowski 4, Piotr Dąbrowski 3, Aleksandar Radukić 2, Nikola Jeftić 2.