MKS przed decydującymi meczami o awansie do play off

Przed dąbrowianami mecze prawdy. Starcia m.in. z mistrzem i wicemistrzem Polski zdecydują, czy awansują do play offu.Kwalifikacja do grona ośmiu najlepszych drużyn w kraju jest, jak na razie, w dąbrowskim klubie niespełnionym marzeniem.

Witalij Kowalenko
 fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

W bieżących rozgrywkach drużyna spisuje się jednak bardzo dobrze i ma ogromną szansę na zrealizowanie zadania. Po 20 meczach z dorobkiem 32 punktów jest na 6. miejscu, ale ma tylko dwa punkty straty do trzeciej Stali Ostrów Wlkp. i jedno spotkanie mniej rozegrane.

 

Z drugiej strony gracze MKS-u muszą uważać na grupę pościgową. 12. w tabeli King Szczecin ma punktów 31. Jedna porażka może zatem sprawić, że zamiast grze o medale, będzie wielkie rozczarowanie.


A przed dąbrowianami w najbliższych kolejkach bardzo trudne zadanie. Już w niedzielę czeka ich wyjazd do Zielonej Góry na mecz ze Stelmetem BC (początek godz. 17.00). Faworytem są gospodarze. Przed tygodniem sięgnęli po Puchar Polski, a do tego całe siły mogą skupić na rozgrywkach krajowych. Po dwóch porażkach z Ciboną Zagrzeb opadli w 1/8 finału Pucharu Europy FIBA.


W następnych kolejkach na MKS czekają Stal Ostrów Wlkp. (5.03.), która wygrała 11 z ostatnich 13 meczów, oraz Rosa Radom (12.03), czyli wicemistrz Polski. Mecze te mogą zdecydować, czy w Dąbrowie Górniczej zapanuje radość czy smutek.
 

Z tej samej kategorii