Taylor wybrał "12" na EuroBasket 2017

Mike Taylor, trener biało-czerwonych, wybrał 12 zawodników, którzy wystąpią w rozpoczynających się ostatniego sierpnia mistrzostwach Europy. Jako ostatni odpadł Andy Mazurczak.

Polska - Czechy
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

To nie jest żadne zaskoczenie. Mazurczak rok temu zagrał w kadrze B i choć z powodu kontuzji niewiele pograł, w tym sezonie otrzymał szansę trenowania z pierwszym zespołem. Miał być jedną z opcji przy obsadzeniu roli trzeciego rozgrywającego. Pozycje Łukasza Koszarka i A.J. Slaughtera są niepodważalne.


Z kadrą 24-letni, urodzony w Chicago koszykarz trenować od 15 lipca. Wystąpił w dwóch pierwszych spotkaniach przeciwko Czechom. Potem już ani razu nie pojawił się na parkiecie, a po ostatnim turnieju w Hamburgu jego dni były policzone. Taylor zdecydował bowiem, że do Finlandii na mistrzostwa Europy weźmie dwóch rozgrywających. - Andy wywarł na nas doskonałe pierwsze wrażenie tego lata i już nie możemy doczekać się jego rozwoju. Świetnie będzie obserwować jego grę w moim byłym zespole w Chemnitz. Życzymy mu wyjątkowego sezonu i czekamy na niego w przyszłości w reprezentacji Polski – powiedział amerykański opiekun polskiej kadry.


Dodajmy, że wcześniej z kadrą pożegnali się: Michał Michalak, Daniel Szymkiewicz, Mathieu Wojciechowski, Filip Matczak, Aleksander Czyż i Maciej Lampe. Tego ostatniego z gry wyeliminowała kontuzja.


Przed startem mistrzostw Europy Polacy zagrają jeszcze w turnieju w Legionowie (24-26 sierpnia). Zmierzą się w nim z innymi uczestnikami EuroBasketu: Izraelem, Wielką Brytanią i Węgrami. Mecze będzie można zobaczyć w TVP Sport.

Skład reprezentacji Polski na EuroBasket 2017
Michał SOKOŁOWSKI, Aaron CEL,A.J. SLAUGHTER, Damian KULIG, Przemysław ZAMOJSKI, Mateusz PONITKA, Adam WACZYŃSKI, Łukasz KOSZAREK, Tomasz GIELO, Przemysław KARNOWSKI, Karol GRUSZECKI i Adam HRYCANIUK.

 

Kiedy i z kim
Polacy w EuroBaskecie 2017 wystąpią w Helsinkach w grupie A. Na inaugurację zmierzą się ze Słowenią (24 sierpnia). Potem zagrają kolejno z Islandią (2 września), Finlandią (3 września), Francją (5 września) i Grecją (6 września).

 

Z tej samej kategorii