Pierwszy transfer MKS-u

Michał Gabiński wzmacnia dąbrowski zespół. To pierwszy transfer dąbrowskiego klubu przed nowym sezonem.

Anwil - Polfarmex
 fot. Piotr Kieplin  /  źródło: Pressfocus

Do tej pory szefowie MKS-u byli bardzo wstrzemięźliwi na rynku transferowym. Ich celem numer jeden jest zatrudnienie szkoleniowca. Ma być nim Jacek Winnicki, który doprowadził Polski Cukier Toruń do wicemistrzostwa Polski.
Teraz pochwalili się pierwszym transferem. Nowym graczem MKS-u został Michał Gabiński. 30-letni skrzydłowy dwa ostatnie sezony spędził w Polfarmeksie Kutno. W ostatnim zdobywał średnio w meczu 5,5 pkt, miał 4,7 zbiórki i 1,1 asysty. Jego statystyki z pewnością byłyby zdecydowanie lepsze, ale z powodu kontuzji stracił sporo spotkań.


Koszykarz pochodzi ze Stalowej Woli, tak jak grający w Dąbrowie Górniczej Piotr Pamuła i Bartłomiej Wołoszyn.
Swoją przygodę z ekstraklasą rozpoczął w 2004 od występów w Anwilu Włocławek. Potem grał w pierwszoligowym Sportino Inowrocław, ponownie Anwilu, Stali Stalowa Wola, PGE Turowie Zgorzelec i Śląsku Wrocław. W 2014 roku z tym ostatnim klubem sięgnął po Puchar Polski i został wybrany MVP meczu finałowego. Jak dotychczas to jego największy sukces w karierze.

MKS ma też dyrektora sportowego. Do tej pory takiego stanowiska w klubie nie było. Rolę tę pełnić będzie Marcin Cieńciała, który do tej pory był menedżerem ds. marketingu i PR. - Zdaję sobie sprawę, że spoczywa na mnie duża odpowiedzialność i czekają na mnie nowe obowiązki – powiedział Cieńciała, którego zastąpi Michał Kajzerek.

Z tej samej kategorii