„Jaski” zdobyły Lublin. Zagłębie wraca na właściwe tory?

Pszczolka AZS UMCS Lublin - KS JAS-FBG Zaglebie Sosnowiec

JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec wygrał z Pszczółką 64:58. Był to ich pierwszy wyjazdowy triumf w sezonie i drugi z rzędu.

Koszykarki JAS-FBG Zagłębia nie były faworytkami starcia w Lublinie. Pszczółka bowiem w rozgrywkach spisuje się nadspodziewanie dobrze. Potrafiła ograć już bardzo mocne CCC Polkowice i AZS Gorzów Wlkp., a prawdziwym objawieniem ligi została Feyonda Fitzgerald. Jej średnia zdobywanych punktów – 18,5 – robiła spore wrażenie.

I początkowo wszystko przebiegało zgodnie z życzeniem miejscowych. Sosnowiczanko udało się wyłączyć z gry Fitzgerald, ale udanie zastąpiły ją Dajana Butulija i Uju Ugoka. Zwłaszcza ta druga mocno dała się we znaki przyjezdnym. W walce pod tablicami nie miała sobie równych. Mecz zakończyła z 13 punktami i imponującą – 20 - ilością zbiórek.

Lublinianki w 15 minucie miały już 9 punktów przewagi. Przyjezdne wcale się tym jednak nie zraziły. Grały swoje. Konsekwentnie odrabiały straty. W 21 minucie dopięły swego. Po „trójce” Robyn Parks na tablicy wyników był remis (31:31).

Sosnowiczanki złapały wiatr w żagle. Przede wszystkim wciąż ani na moment nie dawały złapać oddechu Fitzgerald, a w ofensywie umiejętnie zespołowe akcje wykańczały Stephany Skrba, Paulina Rozwadowska i Naketia Swanier, która przebudziła się po przerwie. W 35 minucie przyjezdne miały już dziewięć punktów przewagi (58:49). Obroniły zaliczkę, choć w końcówce rywalki zbliżyły się na cztery „oczka”. W ostatnich sekundach na linii rzutów wolnych nie pomyliły się Parks i Rozwadowska.

PSZCZÓŁKA POLSKI CUKIER AZS UMCS LUBLIN – JAS-FBG ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 58:64 (18;11, 13:17, 13:20, 14:16)

LUBLIN: Ugoka 13, Fitzgerald 13, Mistygacz, Butulija 18, Witkowska 9 (1x3) – Cebulska, A. Dobrowolska, Dorogobuzowa 5. Trener Wojciech SZAWARSKI.

SOSNOWIEC: Skrba 10, Stara 6, Swanier 8, Parks 20 (3x3), Misiuk 5 (1x3) – Packovski 2, Rozwadowska 11 (1x3), M. Dobrowolska 2. Trener Mirosław ORCZYK.