Klasa Amerykanina

Brak Roberta Skibniewskiego nie zaszkodził GTK Gliwice. Dzięki znakomitej trzeciej kwarcie gliwiczanie pokonali Asseco Gdynia.

GTK Gliwice - Asseco Gdynia
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Skibniewski to jeden z najbardziej doświadczonych rozgrywających w kraju. W Gliwicach nie radził sobie jednak najlepiej. Miał być liderem zespołu, a tymczasem ostatnio stracił miejsce w podstawowej piątce na rzecz Quintona Hookera. Został więc wypożyczony do PGE Turowa Zgorzelec. Jego brak nie przeszkodził graczom ze Śląska w zaprezentowaniu wysokiej dyspozycji. W pierwszym starciu bez Skibniewskiego podejmowali Asseco Gdynię. To drużyna nieobliczalna, potrafiąca napsuć sporo krwi krajowym potentatom.
W Gliwicach gdynianie nic wielkiego jednak nie pokazali. Jedynie początek spotkania należał do nich. Po m.in. dwóch „trójkach” Przemysława Żołnierewicza i Jakuba Garbacza zaczęli od prowadzenia 7:0. Wydawało się, że gospodarzy czeka bardzo trudne zadanie. Tymczasem potem goście mocno spuścili z tonu, za to miejscowi zaprezentowali efektowną koszykówkę. Napędzani przez Quintona Hookera raz za razem popisywali się skutecznymi akcjami. Amerykański rozgrywający zaprezentował popisową partię. Był bardzo szybki, za szybki dla defensorów Asseco. W sumie zdobył 26 punktów, do których dodał 7 zbiórek i tyle samo asyst. Mocno wspierali go Kacper Radwański, Lukas Palyza i Maverick Morgan. Jak zwykle ogromną wolą walki wykazał się też Paweł Zmarlak. Miał problemy ze skutecznością - trafił jedynie 2 z 6 rzutów z gry - za to w walce na tablicach był nie do zastąpienia. Choć warunkami fizycznymi nie imponuje, mierzy „zaledwie" 195 cm, jak równy z równym walczył o zbiórki. W sumie zebrał z tablic 8 piłek, będąc w tym elemencie najskuteczniejszym w swoim zespole. Lepszy był jedynie Dariusz Wyka z Asseco, ale on mierzy aż 209 cm.
Gospodarze decydujący cios zadali w trzeciej kwarcie. Jeszcze w jej połowie wygrywali tylko 41:34. 3 minuty później mieli aż 21 punktów przewagi (57:36). Do końca spotkania już nie oddali inicjatywy rywalom. Do końca kontrolowali wydarzenia na boisku, powiększając jeszcze swoją przewagę.

 

GTK Gliwice - Asseco Gdynia 88:68 (18:14, 17:17, 22:11, 31:26)
GLIWICE: Williams 3, Salamonik 4 (1x3), Marek Piechowicz 1, Hooker 26 (3x3), Morgan 16 – Ratajczak 2, Pieloch 3 (1x3), Palyza 15 (3x3), Zmarlak 6 (2x3), Radwański 12 (3x3), Jędrzejewski. Trener Paweł TURKIEWICZ.
GDYNIA: Szubarga 5 (1x3), Put 12 (1x3), Żołnierewicz 12 (1x3), Garbacz 3 (1x3), Wyka 2 – Kamiński, Szczotka 16, Witiński 9 (1x3), Ponitka 6, Jankowski 3 (1x3). Trener Przemysław FRASUNKIEWICZ.

Z tej samej kategorii