W Tychach odmładzają. Cel? Awans do TBL

GKS Tychy powoli zbliża się do zamknięcia składu na sezon 2017/18. Nowym zawodnikiem klubu został 22-letni Damian Szymczak. Pożegnano się natomiast z kilkoma starszymi zawodnikami.

Tomasz Jagiełka szykuje na nowy sezon nowy skład.
 /  fot. Łukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

W Tychach trwają intensywne prace nad budową składu na kolejny sezon. Po tym, jak zespół zakończył rozgrywki 2016/17 już na etapie ćwierćfinału play offu - po przegranej rywalizacji ze Spójnią Stargard - co było wynikiem gorszym od zakładanego, trener Tomasz Jagiełka podjął decyzję o przebudowie zespołu. Karierę zawodniczą zakończył Tomasz Bzdyra, a za usługi podziękowano doświadczonym Karolowi Szpyrce i Radosławowi Basińskiemu. Nad tym drugim dość długo się zastanawiano, wszak mimo 38 lat weteran ligowych parkietów nadal stanowił wartość dodaną dla drużyny, a dodatkowo był wzorem pracy na treningach. Ostatecznie zapadła jednak decyzja o odmłodzeniu składu.
Rola pierwszego rozgrywającego przypadła 25-letniemu Norbertowi Kulonowi, o czym informowaliśmy już wcześniej. Teraz okazało się, że jego zmiennikiem będzie 22-letni Damian Szymczak. - Damian jest młodym, charakternym i ofensywnym zawodnikiem, posiadającym duży potencjał. Grając w Tychach na pozycji numer jeden, może zrobić krok do przodu w swojej karierze - przyznaje trener GKS-u, Tomasz Jagiełka. Co równie istotne, Szymczak powinien się doskonale uzupełniać z Kulonem, który w przeciwieństwie do swojego młodszego kolegi jest z kolei bardzo dobrym obrońcą.
Nowy zawodnik tyszan w ostatnim sezonie bronił barw SKK Siedlce, gdzie średnio spędzał na parkiecie blisko 28 minut i w tym czasie zdobywał 11,6 punktu, miał 3,0 zbiórki, 1,8 asysty i 1,3 przechwytu na mecz. Wcześniej grał w Biofarmie Basket Poznań, którego jest wychowankiem. Oprócz roli rozgrywającego z powodzeniem może występować także na pozycji rzucającego obrońcy.
- Moje przenosiny do drużyny z tak dużymi aspiracjami traktuję jako kolejny krok w swoim koszykarskim życiu. GKS jest stabilnym klubem, z ambitnym sztabem trenerskim, więc nawet przez chwilę nie wahałem się podjąć decyzji o podpisaniu kontraktu. Bardzo się cieszę z nawiązanej współpracy i liczę, że grupa ludzi, którą udało się zebrać będzie walczyć o najwyższe cele - zaznaczył po podpisaniu umowy Szymczak.
W tym momencie skład GKS-u na kolejne rozgrywki liczy już ośmiu zawodników. W talii trenera Jagiełki brakuje jeszcze dwóch skrzydłowych. Prawdopodobnie jednym z nich będzie występujący w Tychach od trzech lat Tomasz Deja.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~KorwinUżytkownik anonimowy
~Korwin :
No photo~KorwinUżytkownik anonimowy
Celem powinno być zwycięstwo w rozgrywkach. Natomiast czy gra w TBL to już inna sprawa. Potrzebny jest obiekt który spełni wymagania . Czyżby hala sportowa następna zamiast stadionu lekkoatletycznego który ma być najnowszą inwestycją Miasta.
17 lip 17 11:02
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii