Sosnowiczanki nie mogą dać się ukąsić

W weekend JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec wygrał po raz pierwszy od pięciu kolejek. Pokonał na wyjedzie Eneę AZS Poznań. Zwycięstwo było bardzo ważne, bo dzięki niemu sosnowiczanki zrobiły ogromny krok w kierunku utrzymania się w elicie. Czasu na radość zbyt wiele jednak nie było. Już dzisiaj sosnowiczanki czeka kolejne wyzwanie.

JAS FBG Zaglebie Sosnowiec - CCC Polkowice
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Tym razem podejmują Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin. I kolejny triumf zapewni im pozostanie w ekstraklasie.

 

„Jaski” czeka jednak bardzo trudne zadanie. W pierwszej rundzie, w Lublinie, wprawdzie wygrały, ale to lublinianki są wyżej w tabeli. Zajmują ósmą pozycję z 10 wygranymi na koncie. JAS-FBG Zagłębie jest 9., ale zwyciężył tylko w czterech meczach.

 

„Pszczółki” nadspodziewanie dobrze radzą sobie zwłaszcza na wyjazdach. Z ośmiu spotkań w obcych halach wygrały aż sześć i to nie z byle kim, bo z CCC Polkowice, mistrzem Polski Ślęzą Wrocław czy ostatnio z InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. A to czołowe ekipy w kraju.

 

O sile Pszczółki, tak jak większości zespołów w EBLK, decydują zawodniczki zagraniczne. Zdecydowanie najlepsza jest Amerykanka Feyonda Fitzgerald. Średnio w meczu zdobywa 16,3 pkt oraz ma blisko 4 asysty. Ma wsparcie w Dejanie Butulii i Uju Ugoce, świetnej w walce na tablicach (10,4 zbiórki w każdym spotkaniu).

 

Ale i sosnowiczanki mają czym straszyć. Jeśli Naketia Swanier pokaże pełnię swoich umiejętności, a Robyn Parks będzie trafiała, nie stoją na straconej pozycji. Tym bardziej, że coraz lepiej radzi sobie litewska środkowa Egle Siksniute.

 

Z tej samej kategorii