Czeskie wzmocnienie JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec

W Sosnowcu trwa budowa zespołu, który w nowych rozgrywkach Basket Ligi Kobiet ma po raz pierwszy w historii klubu awansować do play offu.

Michaela Stara
 źródło: Materiał prasowy

Nową zawodniczką „Jasek” została Michaela Stara. 27-letnia Czeszka mierzy 175 cm i gra na pozycji rozgrywającej, ale może też występować jako rzucająca. W Sosnowcu ma być zmienniczą Naketii Swanier, która zdecydowała się na pozostanie w JAS-FBG Zagłębiu na kolejny, już trzeci sezon.
Stara przez większość kariery grała w ojczyźnie, w Sokole Hradec Kralove. Z tym klubem trzykrotnie awansowała do półfinału ligi, w latach 2013, 2014 i 2016. Ostatni sezon spędziła w Grecji, w klubie Niki Lefkadas. Jej średnie to: 11,9 pkt, 2,6 zbiórki, 2 asysty i 1,7 przechwytu w każdym meczu, czyli więcej niż przyzwoite. Czeszka ma za sobą także występy w młodzieżowych kadrach swojego kraju. W kategorii do lat 16 zdobyła srebrny medal  mistrzostw Europy (2006),
Stara to nie jedyna koszykarka z zagranicy, która wzmocni sosnowiecki klub. Trwają poszukiwania jeszcze jednej Amerykanki, być może dojdzie też zawodniczka z Bałkanów lub Litwy.
Dodajmy, że sosnowiczanki przygotowania do sezonu rozpoczęły na początku sierpnia. Trenują na własnych obiektach. Rozgrywki zainaugurują w Toruniu 24 lub 25 września.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~Play-offUżytkownik anonimowy
~Play-off :
No photo~Play-offUżytkownik anonimowy
http://basketligakobiet.pl
22 sie 17 11:55
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Play-offUżytkownik anonimowy
~Play-off :
No photo~Play-offUżytkownik anonimowy
MIC ty się dokształć, nieuku a dopiero potem pisz artykuły! Już raz awansowały do play-off, dwa lata temu.
22 sie 17 11:44
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii