Koszykarki Zagłębia dzielnie walczyły, ale do wygranej zabrakło sił

W Sosnowcu spotkały się dwie drużyny, które jak na razie zawodzą. JAS-FBG Zagłębie miał bić się o awans do play offu, a tymczasem będzie musiał stoczyć trudną walkę o utrzymanie, z kolei w Toruniu liczyli, że Energa grać będzie o czołowe miejsca, a pierwszą rundę zakończyła na dalekiej siódmej pozycji.

Pszczolka AZS UMCS Lublin - KS JAS-FBG Zaglebie Sosnowiec
 fot. Wojciech Szubartowski  /  źródło: Pressfocus

W Sosnowcu spotkały się dwie drużyny, które jak na razie zawodzą. JAS-FBG Zagłębie miał bić się o awans do play offu, a tymczasem będzie musiał stoczyć trudną walkę o utrzymanie, z kolei w Toruniu liczyli, że Energa grać będzie o czołowe miejsca, a pierwszą rundę zakończyła na dalekiej siódmej pozycji. Dodajmy, że w obu Kubach doszło do mian. „Jaski” wzmocniła serbska rozgrywająca Ines Corda, która zastąpiła Lanę Packovski, a Energa pozyskała Melissa Diawakana.


Mecz lepiej rozpoczęły przyjezdne. Szybko „odskoczyły” (14:7) i kontrolowały wydarzenia na parkiecie. Pierwszą połowę zakończyły z 20-punkowym prowadzeniem (43:23). Wydawało się, że nic nie jest w stanie zabrać im wygranej.
Woli walki sosnowiczanek jednak nie złamały, które po przerwie, nie mając nic do stracenia ruszyły do odrabiania strat. I okazało się, że rywalki wcale takie mocne nie są. Zaczęły trafiać Robyn Parks i Michaela Stara. W strefie podkoszowej heroiczny bój toczyła Egle Siksnite. Zdenerwowane torunianki zaczęły popełniać błędy. Ich przewaga malała z każdą minutą. W czwartej kwarcie sosnowiczanki zbliżyły na siedem „oczek”. Niestety w końcówce zabrakło im sił, by ich pogoń okazała się skuteczna.

 

JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec – Energa Toruń 71:82 (13:19, 10;24, 28;17, 20:22)
SOSNOWIEC: Stara 13 (1x3), Swanier 4, Siksnite 11, Fikiel 2, Parks 26 (3x3) – Urbaniak 2, Corda 7 (1x3), Dobrowolska, Skrba 6. Trener Mirosław ORCZYK.
TORUŃ: Grigalauskyte 9, Skobel 14 (1x3), Tłumak 10 (1x3), Hornbuckle 17 (2x3), Cain 11 – Diawakana 14 (1x3), Uro-Nilie 7 (1x3). Trener Algirdas PAULAUSKAS.

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~BolekUżytkownik anonimowy
~Bolek :
No photo~BolekUżytkownik anonimowy
Nie wiem trzy byliśmy na dwóch różnych meczach p. redaktorze ,ja widziałem nieudolną i zagubioną drużynę Zagłębia.Żadnej wyuczanych akcji,tylko jak się uda,do kiedy będzie ten nie udolny duet trenerów nic z tego nie będzie.!!!!!! Zmieniło się tylko tyle że drugi trener chowie teraz wodę za piłką którą wypija zawodniczkom a nie jak było do tej pory za torbą.A pierwszy lata wzdłuż linii i macha swoimi małymi rączkami.
7 sty 21:17
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii