Z Radomia do Dąbrowy. Jarosław Trojan w MKS-ie

Jarosław Trojan został nowym centrem MKS-u. Powinien zadebiutować w spotkaniu z Anwilem.

ROSA Radom - Medi Bayreuth
 fot. Rafał Oleksiewicz  /  źródło: Pressfocus

Pozycja środkowego w dąbrowskim klubie jest w bieżącym sezonie wyjątkowo pechowa. Rolę tę początkowo miał pełnić Jakub Parzeński. Już w jednym z pierwszych meczów doznał kontuzji kolana, która wykluczyła go do końca sezonu. Działaczom w miarę szybko udało się znaleźć zastępcę. W połowie grudnia do zespołu dołączył Aleksandar Mladenović. Dla doświadczonego Serba był to powrót do naszego kraju, bo występował w Śląsku Wrocław. Szybko wkomponował się drużynę i pokazał, że będzie wzmocnieniem. Niestety, już na początku stycznia w spotkaniu derbowym z GTK Gliwice mierzący 209 cm zawodnik zerwał ścięgno Achillesa i sezon miał z głowy.

 

Liga pokazała, że bez środkowego będzie bardzo trudno dąbrowianom utrzymać dobrą dyspozycję z początku rozgrywek. Wówczas zaliczyli 11 kolejnych zwycięstw i wraz z Anwilem Włocławek przewodzili ligowej stawce. Bez centra w pięciu następnych grach przegrali cztery razy. Znalezienie gracza do walki pod tablicami stało się najpilniejszym zadaniem. Z powodów finansowych klub nie mógł sobie pozwolić na kolejnego obcokrajowca. Za samo zgłoszenie szóstego zawodnika nielegitymującego się polskim paszportem MKS musiałby zapłacić centrali 15 tys. zł. Pozostał rynek krajowy, mocno już przetrzebiony.

 

W końcu zapadła decyzja o pozyskaniu Jarosława Trojana (207 cm). Pochodzący z Krakowa zawodnik z w Radomiu nie potrafił się odnaleźć. Na boisko wchodził średnio na 8 minut i zdobywał 2,2 pkt i miał 2,3 zbiórki. Po dojściu do Rosy Michaela Frasera wypadł i ostatnie dwa mecze przesiedział na ławce. - Wspólnie z Jarkiem ustaliliśmy, że lepiej będzie jeśli dokończy rozgrywki w barwach innego zespołu. Rozstajemy się w zgodzie - wyjaśnił na oficjalnej stronie Rosy, Piotr Kardaś, prezes klubu.

 

Były reprezentant Polski do lat 20 w Dąbrowie Górniczej miał się pojawić na początku minionego tygodnia, ale z powodu przedłużających się spraw formalnych kontrakt parafował dopiero w ostatni poniedziałek. Nie wystąpił w żadnym ze sparingów w trakcie przerwy na mecze reprezentacji. W pierwszym podopieczni Jacka Winnickiego ograli BK NH Ostrawa 96:83, by następnie w Ostrowie Wlkp. ulec BM Slam Stali. Warto jednak zauważyć, iż trener dąbrowian w ostatnim okresie zaaplikował drużynie mocniejsze treningi, tak by przygotować zespół do trudów kolejnej fazy sezonu. Mógł sobie na to pozwolić, gdyż jego zespół do ligowych rozgrywek wraca później niż większość zespołów, bo dopiero 6 marca.

 

Z tej samej kategorii