Waleczność Olimpii Wodzisław Śląski opłaciła się

MKS Dabrowa Gornicza - Energa Czarni Slupsk

Koszykarki ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski rozegrały swój ostatni mecz w rundzie zasadniczej I Ligi koszykówki kobiet, na własnym parkiecie w hali Gimnazjum nr 2 w Wodzisławiu Śląskim.

Przeciwnikiem była drużyna MUKS Chrobry Basket Głuchołazy (również beniaminek). Olimpijki chciały zrewanżować się przeciwniczkom z Głuchołaz, za listopadową porażkę 74:51. Udało się.

Początek pierwszej kwarty Olimpia rozpoczyna od prowadzenia 4:0, jednak od tego momentu to zawodniczki z Głuchołaz dzięki dobrej grze wygrały pierwszą kwartę 21:11. Druga kwarta to "kosz za kosz". Dopiero w końcówce Olimpia dzięki "trójce" Lewej zmniejsza przewagę do 7 oczek (28:35).

Po wznowieniu gry, bardzo dobra gra Olimpii, daje wynik po III kwarcie 49:42 dla miejscowych.

Czwarta kwarta to walka po obu stronach parkietu. Ku uciesze miejscowych kibiców podopieczne Adama Kubaszczyka "dowiozły" zwycięstwo do końcowej syreny.

ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski - MUKS Chrobry Głuchołazy 67:62 (11:21, 17:14, 21:7, 18:20)

Punkty dla Olimpii: Agata Majka 15 (9 zbiórek), Martyna Jasiulewicz 11 (10 zbiórek, 7 asyst, 5 przechwytów), Aleksandra Lewoń-Sczansny 11( 3x3pkt), Weronika Oskwarek 8, Monika Klimowska 8, Sonia Krupa 7, Joanna Sobota 7, Justyna Kocon 0.