Ważne wyjazdowe zwycięstwa GKS-u Tychy i GTK Gliwice

piłka do kosza

W 19. kolejce koszykarskiej I ligi mężczyzn GKS Tychy wygrał na wyjeździe z Pogonią Prudnik, choć jeszcze w pierwszej połowie nic nie wskazywało na taki obrót spraw.

Choć tyszanie wygrali pierwszą kwartę 25:22, w drugiej do głosu doszli gospodarze. Nie do zatrzymania był Adrian Mroczek-Truskowski, który zdobył 13 punktów. Nikt nie przypuszczał, że będą to miłe złego początki.

W drugiej połowie sytuacja uległa radykalnej zmianie. Podopieczni trenera Tomasza Jagiełki zaczęli grać skuteczniej zarówno w ataku, jak i obronie. Liderami zespołu byli Hubert Mazur i Wojciech Barycz, którzy łącznie zdobyli 38 punktów.

Tyszanie w tabeli są na siódmym miejscu, ale tracą tylko dwa punkty do będącego na czwartej pozycji GTK Gliwice. Ci, również na wyjeździe pokonali ACK UTH Rosę Radom 69:60.

meritumkredyt Pogoń Prudnik - GKS Tychy 73:81 (22:25, 25:11, 12:22, 14:23)

POGOŃ: Mroczek-Truskowski 16, Prostak 15, Mordzak 13, Nowerski 9, Bartkowiak 8, Krawiec 6, Nowakowski 6, Morawiec 0.

GKS: Barycz 19, Mazur 19, Piechowicz 11, Kowalewski 9, Zub 9, Basiński 8, Deja 4, Szpyrka 2, Bzdyra 0.

ACK UTH Rosa Radom - GTK Gliwice 60:69 (20:25, 19:11, 13:10, 8:23)